Бојацрна, матна, зелена, сива
Дизајн2,5D заоблен дизајн без граници
Големина
46,5 * 46,5 * 10,8 мм
Тежина32g (без каиш)
ТелоЛегура на алуминиум
Копчиња
 

2

Водоотпорен
5ATM  (50 метри)
Екран
Големина
1,39 инчи
АМОЛЕДЕН
Екран на допирКалено стакло
вакуумско обложување против отпечатоци
Резолуција454 * 454
Издржливост
Капацитет на батеријата
471mAh (типична вредност)
Метод на полнењеШтанд за магнетно полнење
Време на полнењеОколу 2,5 часа
Типична употреба на траење на батеријата
24 дена
Основна употреба на батеријата45 дена
Тешка употреба на батеријата12 дена
Сензор
Здравје
Huami само-развиен BioTracker P 2 PPG (поддршка на кислород во крвта) Сензор за биолошки податоци
ДвижењеСензор за забрзување
Сензор за
гироскоп
Геомагнетски сензор
Сензор за
амбиентално светло
Сензор за
притисок на воздухот
Сензор за
температура
ПоврзувањеBluetooth 5.0 / BLE
Позиционирање
GPS + ГЛОНАСС
Ремен
МатеријалСиликонски
Ширина22мм
ЗатворачКласична тока за игла
Листа за пакувањеТело на часовникот (вклучително и стандарден ремен) / Подлога за полнење / Упатство за употреба
Поддржани уреди
Android 5.0 или iOS 10.0
 
Апликација Зеп
Затвори