Mi 9T Pro – Overview

Процесор на предводникот на Qualcomm® Snapdragon ™ 855
Mi 9T Pro се напојува со процесорот Snapdragon 855 на Qualcomm.
20% побрзо искуство со игри, 45% подобри перформанси на процесорот, 300% перформанси на AI.
Големо подобрување во перформансите и големо задоволство со брзината.

GAME Turbo 2.0

Mi 9T Pro може да обезбеди совршено искуство во играње, режимот Game Turbo 2.0 обезбедува поголема чувствителност

Батерија од 4000mAh и полнење со адаптер од 27W
Зачувајте ги вообичаените предности на Redmi, Mi 9T Pro е опремен со голема батерија од 4000mAh и полнење со 27W, што може да ја наполни целосно за 73 минути или да ја наполни 58% за половина час.

Трикратна камера: 48MP + 8MP + 13MP & 20MP Pop-Selfie камера
Mi 9T Pro има трикратна задна камера: примарна камера од 48MP со Sony IMX586 0,8μm ƒ / 1,75, решетка, 6P леќи, 4-во-1 супер пиксел и 1/2 ”CMOS сензор за слика, камера 8MP со 1,12μm ƒ / 2.4 решетка, и 13MP Ултра широк агол од 124,8 °, како и предна 20MP која се појавува за селфи.

Mi 9T Pro има и предна селфи-камера со 20MP и сензор AI, тестирана е со преку 3000000 пати отварање и затварање.

6,39 инчи AMOLED приказ.
Mi 9T Pro е со целосен екран од 19,5:9 AMOLED, чиј пропорција од екранот е до 91,9%!

Споредено со традиционалната технологија од отпечаток на 6-та генерација, Mi 9T Pro е опремен со скенер за отпечатоци од 7-та генерација, во исто време го оптимизира алгоритмот за отклучување, во голема мерка подобрувајќи ја точноста на идентификација на отпечатоци од екранот и брзината за отклучување.