ЕКРАН

1.56″ AMOLED екран

Резолуција на екранот: 152 * 486
Длабочина на боја: 326 PPI
Осветленост на екранот: до 450 nits, прилагодливо

СЕНЗОРИ

Високопрецизен сензор со 6 оски и сензор за срцев ритам 

Сензор со 6 оски: 3-оски на акцелерометар со мала потрошувачка на енергија и жироскоп со 3 оски

БАТЕРИЈА

Екстра долготрајна батерија од 14 дена со магнетски полнач

Метод на полнење: Магнетно полнење
Време на полнење: ≤ 2 часа
Траење на батеријата: ≥ 14 дена *

СПОРТОВИ

30 режими за спорт

Трчање на отворено, возење велосипед, пешачење, пливање во базен, веслање, елипсовидна справа, внатрешен велосипедизам, јога, јаже, скок со јаже, танц, фитнес во затворено, гимнастика, HIIT, основен тренинг, истегнување, куглање, бадминтон, бокс, стап, пилатес , кошарка, одбојка, пинг-понг, крикет, уметничко лизгање, кик-бокс, уличен танц, зумба

ЗДРАВЈЕ

Следење на срцевиот ритам и следење на спиењето
Следење на здравјето на жените

Следење на срцевиот ритам: Рачен мерење на ритамот цел ден, крива на срцето во мирување и срцева фрекфенција
Следење на спиењето: Длабок сон, лесен сон, брзо движење на очите (РЕМ), дремки
Следење на здравјето на жените: Овозможува снимање и потсетници за менструалниот циклус и фазите на овулација
Следење на стресот, вежби за дишење, проценка на индексот на виталност на PAI, аларми во мирување, бројач на чекори, поставување цел

ДРУГИ ДОДАТОЦИ

Нотификација за порака / повик, Нотификации на апликации, Календар, Аларм, Часовник, Стоперка, Тајмер, Контрола на музика, Најди го телефонот апликација, Отклучи телефон (MIUI), Далечински затворач на камерата *, Време, Поставете цели на активност

 

ДИМЕНЗИЈА И СПЕЦИФИКАЦИИ

Димензии на телото – 47,4 × 18,6 × 12,7 мм
Водоотпорност –  5 АТМ
Безжична врска – Bluetooth 5.0
Прилагодлива должина – 155–219 мм
Капацитет на батеријата – -125 mAh
Тип на батерија – Литиум-јонски полимер батерија
Материјал  – TPU
Материјал за токи од ленти – Легура на алуминиум
Материјал за покривање – Калено стакло со облога против отпечатоци
Материјал на саатот –  ПЛ пластика
Работна температура – од -45 до + 45
Јазичен систем – Поддржува англиски, германски, италијански, француски, шпански, руски,  кинески.

Поддржани системи – Android 5.0 или iOS 10.0 и погоре

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА

Тело на часовникот x 1
Лента (каиш) × 1
Кабел за полнење × 1
Упатство за употреба × 1

Затвори