Poco M3 – overview

POCO M3

Повеќе од што очекувате

48MP тројна камера

6000mAh батерија

Snapdragon™ 662

КАМЕРА ПОВЕЌЕ ОД ШТО ОЧЕКУВАТЕ

48МP AI тројна камера

Снимете го секој возбудлив настан

Временска пропусна фотографија

Начин да се компресира времето, да се комбинираат тишината и движењето за да се создаде содржина слична на филм

ЗАБАВА ПОВЕЌЕ ОД ШТО ОЧЕКУВАТЕ

Голем 1080P FHD+ екран

Овозможува подобар квалитет на слика и целокупното визуелно искуство

6,53 "FHD +

Големиот дисплеј овозможува широко видно поле, овозможувајќи ви удобно да гледате видеа или да прелистувате низ социјалните медиуми.

Масивна батерија од 6000mAh, но изненадувачки лесна

Без разлика дали гледате видеа или слушате музика, потребна ви е долга батерија. Со 6000mAh (тип) батерија со ултра висок капацитет, можете да го користите вашиот телефон со часови без да се грижите дека ќе останете без батерија.

Батерија со брзо полнење

Батеријата може да се полни до 1.000 пати, што значи дека животниот век на телефонот надминува 2,5 години без значителна деградација на батеријата. На собна температура, траењето на батеријата е 25% подолго од другите паметни телефони.

2340 × 1080 Резолуција

Затвори