Mi 10T Lite 5G

17.990 ден

Технички податоци

Процесор
 • Qualcomm® Snapdragon ™ 750G (8 × Kryo™ 570, до 2,2 GHz)
Графика
 • Adreno™ 619
RAM меморија
 • 6 GB
Тип на екран
 • Допир
 • IPS
Големина на екран
 • 6,67 “
Резолуција на екранот
 • 2400 × 1080 px
Фреквенција
 • 120 Hz
Заштита на екранот
 • Corning® Gorilla® Glass 5
Функции
 • Accelerometer
 • 360 ° сензор за амбиентална светлина
 • Дигитален компас
 • Инфрацрвен далечински управувач
 • Жироскоп
Задна камера
 • 64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP
 • ƒ / 1,89, 1 / 1,7 “, 0,8-1,6 μm, 6P (64 MP)
 • ƒ / 2,2, 1,12 μm, 5P (8 MP) (ултравид)
 • ƒ / 2,4, 1/5 “, 1,75μm (2 MP)
 • ƒ / 2,4, 1,75μm (2 MP)
Функции на задната камера
 • HDR
 • Панорама
 • Корекција на изобличување на работ
 • Авто-тајмер
 • PRO режим
 • Ноќен режим 2.0
 • Разубавување
 • Филм режим
 • Портрети
 • 6 режими на долга експозиција
 • Google lens
Предна камера
 • 16 MP
Предната камера
 • ƒ / 2,45, 1,0 μm
Функции на предната камера
 • Видео филтри
 • Кратко видео
 • Разубавување
Резолуција за снимање видео
 • 4K @ 30fps
 • 1080p @ 60fps
 • 1080p @ 30fps
 • 1080p @ 120fps
 • 1080p @ 240fps
 • 1080p @ 960fps
 • 720p @ 30fps
 • 720p @ 120fps
 • 720p @ 240fps
 • 720p @ 960fps
Поддржани формати на видео
 • 3GP
 • ASF
 • AVI
 • M4V
 • MKV
 • MOV
 • TS
 • WEBM
 • WMV
Блиц
 • Вграден
Комуникација
 • 4G LTE
 • 5G
 • 802,11 a / b / g / n / ac
 • Bluetooth 5.0
 • NFC
 • Wi-Fi 2.4G
 • 5G Wi-Fi
 • Wi-Fi дисплеј
Поддршка за LTE B20
 • Да
Поддршка за 5G
 • Да
Поддржани бендови
 • GSM: 2/3/5/8
 • WCDMA: 1/2/4/5/8
 • LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/20/28/32
 • LTE TDD: 38/40/41
 • Sub6G: n1 / n3 / n7 / n8 / n20 / n28 / n38 / n41 / n77 / n78 / n79
Навигација
 • GPS
 • A-GPS
 • GLONASS
 • Galileo
 • BeiDou
Конектори
 • USB-тип C.
 • 3,5 мм излез за слушалки
Dual SIM
 • Поддршка за две нано-SIM картички и microSD картички до 512 GB
 • Поддршка за повици на VoLTE HD
Оперативен систем
 • Android 10
 • MIUI 12
Звук
 • Напредно аудио кодирање на AAC
Материјал
 • Литиум
Капацитет на батеријата
 • 4820 mAh
Брзо полнење
 • Жичен 33W
 • MMT технологија
Време на полнење
 • до 1 час
Ширина
 • 76,8 мм
Висина
 • 165,38 мм
Дебелина
 • 9,33 мм
Тежина
 • 214,5 гр
Материјал на изработка
 • Алуминиум
 • Стакло
Сертификати
 • Слабо сино светло на TÜV Rheinland
Дополнителни информации
 • Читач на отпечатоци од страната на уредот
Пакување
 • Напојување
 • Заштитна маска
 • USB кабел Type-C
 • Игла за СИМ лента
 • Упатство за користење
Боја : Pearl gray
Карактеристики : 6/128
Исчисти

SKU: Недостапно Категорија:
Затвори