Mi 10T PRO 5G

30.490 ден

Боја

Mi 10T

Црна Сребрена

Димензии

Висина: 165,1 mm
Ширина: 76,4 mm
Дебелина: 9,33 mm
Тежина: 218g (Mi 10T Pro); 216g (Mi 10T)

Процесор

Qualcomm® Snapdragon ™ 865 со 5G

7nm енергетски ефикасен процес на производство
Qualcomm® Kryo ™ 585 , окто-јадрен процесор, модем до 2,84 GHz
Qualcomm® Adreno ™ 650 GPU
X55 модем за молскавично 5G поврзување

Камера Ултра-широк агол камера од 13MP
Големина на пиксел од 1,12μm, FOV 123 °, f / 2,4, 5P леќа
5MP макро камера
Големина на пиксел од 1,12 μm, f / 2,4, 3P леќа, AF (2cm-10cm)
Карактеристики на фотографијата на задната камера
Шест режими на долга експозиција | Фото клонови | Навремено рафал | Нови филтри за фотографии: Фокус во боја / Сајберпанк / Златни вибрации / Црн мраз | Режим на документ 2.0 | Режим на панорама | Про режим | Суров режим | Замаглување на позадината на режимот портрет | Ноќен режим 2.0 AI-камера 2.0 | АИ разубавува | АИ паметно слабеење | Режим на портрет на АИ | AI SkyScaping 3.0 | СИ студио за осветлување АИ фотографии со висока резолуција | Откривање на сцена на ВИ | Гугл леќа | Тајмер за фотографии | Препознавање на лице | HDR Корекција на ултра-широк агол на изобличување на работ | Групна корекција на лице со слика | Сопствен воден жиг | Рамка на филм <
Видео одлики на задната камера
8K снимање видео | Видео клонови | Двојно видео | Рамка на филм | Видео за портрет на АИ | Видео про режим | Режим на видео запис Видео макро режим | Vlog режим | Фокус во боја на видео АИ | ShootSteady | 15 секунди Кратко снимање видео | Видео разубави
8K снимање видео 24 / 30fps 4K снимање видео 30 / 60fps 1080p снимање видео 30 / 60fps 720p снимање видео 30fps 720p / 1080p снимање на бавно движење 120/240 / 960fps *
Предна камера Ултра-чиста предна камера од 20MP
Samsung S5K3T2 големина на пиксел од 0,8μm, големина на сензор 4-во-1 до 1,6μm Super Pixel 1 /3,4 “, f / 2.2, 5P објектив, FF
Карактеристики на фотографијата на предната камера
Навремено рафал | Ноќен режим | Селфи од панорама | Палма ролетни | Рамка на филм | HDR | Пред блиц со блиц Препознавање на лице | АИ разубавува | Режим на портрет на АИ | Откривање сцена на АИ
Видео одлики на предната камера
Време-пропуштено селфи видео | Двојно видео | Видео со портрет на АИ | Фокус во боја на видео АИ
Снимање на видео од 1080p 30fps 720p снимање видео 30fps 720p забавено снимање 120fps
Екран
Резолуција: 2400 x 1080 FHD +
Поддржува AdaptiveSync во 30Hz / 48Hz / 50Hz / 60Hz / 90Hz / 120Hz / 144Hz
Опсег на бои: NTSC 96% (тип), DCI-P3 98% (тип)
Екран: JNCD≈0,39 Делта E≈0,63
Поддржува: -режим на читање MEMC 3,0-сензор за сончева светлина 3,060 -сензор за амбиентално светло
Однос на контраст: 1500: 1 (тип)
Осветленост: 500 гранки (тип), 650 гг. Максимална осветленост (тип) HDR10
Батерија и полнење 5000mAh (тип) * / 4900mAh (мин) батерија со голем капацитет
33W жично брзо полнење 33W брз полнач во кутија USB-C повратен приклучок за конектор
Мрежа и поврзаност Поддржува двојни нано-СИМ-картички *
Поддржува 5G / 4G + / 4G / 3G / 2G
Поддржува двоен SIM VoLTE HD повик
5G бара поддршка од локалните телекомуникациски оператори и може да не е достапен во сите региони
Само одредени региони и телекомуникациски оператори поддржуваат VoLTE.
Поддржани мрежни опсези
5G: n1 / n3 / n7 / n8 / n20 / n28 / n38 / n41 / n77 / n78
4G: LTE FDD: B1 / 2/3/4/5/7/8/20/28/32
4G: LTE TDD: B38 / 40/41
3G: WCDMA: B1 / 2/4/5/8
2G: GSM: B2 / 3/5/8
Поддржана безжична мрежа
Поддржани протоколи: Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 и 802.11a / b / g
Поддржува 2,4 GHz Wi-Fi / 5GHz Wi-Fi
Поддржува 2×2 MIMO, 8×8 звук за MU-MIMO, WiFi Direct, WiFi Екранот
Поддржува WPA3.
Поддржува Bluetooth 5.1, Qualcomm® TrueWireless ™ стерео плус
Поддржува AAC / LDAC / LHDC
NFC Мултифукционален NFC
Поддржува Google Pay
Безбедност Отклучување на лице со AI страничен монтиран сензор за отпечатоци
Навигација и позиционирање GPS: L1 + L5 | Галилео: Е1 + Е5а | ГЛОНАСС: Г1 | Дополнително позиционирање на Beidou A-GPS | Електронски компас | Безжична мрежа | Мрежа на податоци
Аудио Двојни супер-линеарни звучници 1012 супер-линеарен звучник на врвот и 1216 супер-линеарен звучник на долниот супер-линеарно јадро од не’рѓосувачки челик со амплитуда од 0,5 мм
Аудио репродукција Поддржува аудио формати како MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, WMA, AMR, AWB аудио запис со висока резолуција
Репродукција на видео MP4 丨 M4V 丨 MKV 丨 AVI 丨 WMV 丨 WEBM 丨 3GP 丨 3G2 丨 ASF поддржува HDR дисплеј при репродукција на видео содржини HDR10
Сензори Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Жироскоп | Електронски компас | Линеарен мотор со оска X | IR Blaster |
Операционен систем МИУИ 12
Содржина на пакетот Mi 10T Pro или Mi 10T / Адаптер за напојување / USB-C кабел / алатка за исфрлање на СИМ / Упатство за корисник / Гарантна картичка / Сребро јонски анти-бактериски случај / Анти-бактериски заштитник на екранот

Боја : Black
Карактеристики : 8/256
Исчисти

SKU: Недостапно Категорија:
Затвори