POCO M3

9.290 ден

Технички податоци

Процесор
 • Qualcomm® Snapdragon ™ 662 (8 × Kryo ™ 260, брзина на часовникот до 2,0 GHz)
Графика
 • Adreno 610
Меморија
 • микро SD
RAM меморија
 • 4 GB
Вградена меморија
 • 128 GB
Тип на екран           Допир
Дијагонала на екранот
 • 6,53 “
Резолуција на екранот
 • 2340 × 1080 px
Заштита на екранот
 • Corning® Gorilla® Glass 3
Функции
 • Акцелерометар
 • Сензор за светло
 • Читател на отпечатоци
 • Дигитален компас
 • Инфрацрвен далечински управувач
 • Режим на читање 2.0
Задна камера
 • 48 пратеници + 2 пратеници + 2 пратеници
Отвор на задната камера
 • ƒ / 1,79, 1/2 “, 0,8μm, 6P (48 MP)
 • ƒ / 2,4, 1/5 “, 1,75μm (2 MP)
 • ƒ / 2,4, 1/5 “, 1,75μm (2 MP) (наменска макро камера)
Функции на задната камера
 • Корекција на изобличување на работ
 • Макро
 • Панорама
 • Портрети
 • Режим на документ
 • Ноќен режим
 • Разубавување
Предна камера
 • 8 MP
Прозорец на предната камера
 • ƒ / 2,05, 1,12 μm
Функции на предната камера
 • Видео филтри
 • Поддршка за гестови
 • Селфи од панорама
 • Тајмер
 • Режим на портрет
 • Разубавување на АИ
Резолуција за снимање видео
 • 1080p @ 120fps
 • 1080p @ 30fps
 • 720p @ 120fps
 • 720p @ 30fps
Поддржани формати на видео
 • 3G2
 • 3GP
 • ASF
 • АВИ
 • M4V
 • МКВ
 • MP4
 • Веб-страница
 • WMV
Блиц
 • Вграден
Комуникација
 • 2.4GHz
 • 4G LTE
 • 802,11 a / b / g / n / ac
 • Bluetooth 5.0
 • Wi-Fi
 • Wi-Fi 2.4G
 • 5G Wi-Fi
 • Wi-Fi Direct
 • Wi-Fi дисплеј
Поддршка за LTE B20
 • Да
Поддржани бендови
 • GSM: 2/3/5/8
 • WCDMA: 1/2/4/5/8
 • LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/20/28
 • LTE TDD: 38/40/41
Навигација
 • А-ГПС
 • БеиДу
 • ГЛОНАСС
 • GPS
Конектори
 • нано СИМ + нано СИМ + микро SD
 • УСБ-тип Ц.
 • Излез на слушалки од 3,5 мм
Двојна сим
 • Поддршка за две SIM картички во LTE технологија
Операционен систем
 • Андроид 10
 • MIUI 12 (верзија POCO)
Вид на клетка
 • Литиум
Капацитет на батеријата
 • 6000 mAh
Брзо полнење
 • Iredичен 18 W
Траење на батеријата
 • до 24 дена (во мирување)
Боја
 • Црна
Ширина
 • 77,3 мм
Висина
 • 162,3 мм
Дебелина
 • 9,6 мм
Тежина
 • 198 гр
Материјал на извршување
 • Стакло
 • Пластика
Сертификати
 • Слабо сино светло на TÜV Rheinland
Дополнителни информации
 • Поддржува обратно полнење OTG
 • Нано-облога отпорна на прскање
Пакување
 • Заштитен случај
 • Напојување од 22,5 W
 • Игла за лента за СИМ
 • Упатство за користење
Боја : Blue
Карактеристики : 4/64
Исчисти

SKU: Недостапно Категорија: