Redmi 5 Plus – Overview

Нова ера на Целосен екран

5.99″
Моделот на Redmi со најголем дисплеј

18:9 сооднос на дисплеј
Нов стандард

Дисплеј на целиот екран заоблени ќошиња.

2.5D преден стаклен панел
Нежно заоблени агли

Corning® Gorilla® стакло
Ново ниво на издржливост и траност

Поширок преглед, поголем дисплеј

Поширок преглед, поголем дисплеј

5.99″ 18:9 aspect ratio smartphone

Поширок преглед, поголем дисплеј

5.99″ 18:9 aspect ratio smartphone

4000mAh батерија со долг живот

Qualcomm 14nm енергетски ефикасен процесор со оптимизација на животниот век на батеријата MIUI 9

17

денови во мирување

165

часови слушање музика

15

часови гледање видео

9

часови играње

Fingerprint
resistant

Discreet
separation lines

Full metal
body

14nm Snapdragon octa-core процесор

Одлично гејмерско искуство

Системско ниво за забрзување на игри, неверојатно гејмерско искуство со мала потрошувачка на енергија

1.25μm large pixel

Неверојатни ноќни фотографии

Подобри фотографии

LED светло за селфинња

Јасни снимки при слаба осветленост

Фотографирајте ги свите совршени детали со користење на паметна функција на лицето Beautify 3.0

Previous slide
Next slide

Поголема брзина со поголема ефикасност на потрошувачка на енергија со MIUI 9

Минимална тежина со различни бои

8.05mm тенок дизајн со заоблени тенки линии. Redmi 5 Plus доаѓа со голем дисплеј од 5,99 “сместен во тело што е помало од типичните паметни телефони со дисплеј од 5,5”.

Ултра тенка маска за заштита

Notes: All data are based on design specifications, lab data and suppliers. The testing data may vary slightly with different test versions and testing environment. Testing condition: temperature 20℃-30℃, relative humidity 45%-75%, atmospheric pressure 86kPa-106kPa.

Let’s stay in touch

Get updates on sales specials and more.

Follow Mi

We want to hear from you!