Redmi 5A – 2/16 GB – Overview

Redmi 5A
Паметен телефон за секого 12.7cm (5) HD дисплеј 13MP задна камера со PDAF 3000mAh батерија, quad-core Snapdragon 425 Двојна СИМ + специјален microSD отвор
Redmi 5A
Паметен телефон за секого 12.7cm (5) HD дисплеј 13MP задна камера со PDAF 3000mAh батерија, quad-core Snapdragon 425 Двојна СИМ + специјален microSD отвор
Redmi 5A
Паметен телефон за секого 12.7cm (5) HD дисплеј 13MP задна камера со PDAF 3000mAh батерија, quad-core Snapdragon 425 Двојна СИМ + специјален microSD отвор
Previous slide
Next slide

Одличен избор за секого

Redmi 5A е дизајниран за вашите потреби. Содржи лесно тело, долг живот на батеријата и специјален отвор за microSD картичка. Неговиот 5-inch HD екран заедно со камерата од 13MP со висока резолуција ви овозможува да ги сликате и прегледувате најубавите моменти во животот. MIUI 9 со помош на Qualcomm Snapdragon 425 процесорот гарантираат дека Redmi 5A лесно ќе ги заврши дневните задачи како прегледување на вида, сесии со играње и многу повеќе. Redmi 5A е брз и нежен. Тоа е паметниот телефон наменет за сите!

  

12.7cm (5.0″) 
HD дисплеј

  

До 8 дена работа 
во мирување

  

13MP камера 
со PDAF

  

Qualcomm® Snapdragon 
процесор

  

Двојна СИМ + Специјален 
microSD отвор

  

MIUI 9, 
неверојатно брз

12.7cm (5.0) HD дисплеј

Redmi 5A е горд сопственик на прекрасен, целосно осветлен 12.7 cm (5) HD дисплеј. Содржи и режим за читање кој го штити вашиот вид, помалку ги уморува очите со филтрирање на плавото светло.

До 8 дена работа во мирување

Батеријата од 3000mAh со голем капацитет, заедно со MIUI системската оптимизација за штедење на енергија нудат ефикасност во користењето на енергијата како 7 часовно прегледувања на видеа и 6 часовно играње.

13MP камера
со PDAF

Правете прекрасни групни фотографии
и живописни слики со најновиот Redmi 5A.
Опремен е со 13MP камера со брз фокус
кој ви овозможува да направите
јасни и остри слики.

Qualcomm® Snapdragon™ процесор
Безгрижно играње

Qualcomm’s Snapdragon 425 64-bit quad-core процесорот е одличен за секојдневна употреба и работи добро дури и кога играте визуелно интензивни игри.

Двојна СИМ + Специјален отвор за microSD картичка
До 128GB простор кој може да се зголемува

Подржува симултано користење на две СИМ картички за податоци и повици,
а и microSD картичка за чување на податици.

MIUI 9
Неверојатно брз

Redmi 5A доаѓа со инсталиран MIUI 9

Двоен дисплеј

Во MIUI 9, вие можете да уклучите две апликации истовремено на истиот екран и воедно можете да го прилагодите просторот на кој што се прикажуваат апликациите оддлено.

Mi Видео

Mi Видео подржува популарни видео формати и преводи.
Интелигентно ги групира епизодите по име на шоуто и
ви дозволува да скриете видеа кои сакате да останат приватни.

Mi Дроп

Mi Дроп дозволува преспрекорен трансфер на фајлови преку уреди без интернет конекција. Оваа опција е подржана помеѓу уреди кои работат најмалку на Android 4.4.

Трезор за Апликации

Трезорот за апликации претставува едно место за сите ваши
најкористени услуги и информации.
Користете одредени услуги без да ги пребарувате.
Повикајте такси, земете прибелешки,
погледајте ги следните настани и многу друго..

All data are based on design specifications, lab data and suppliers. The testing data may vary slightly with different test versions and testing environment. Graphics shown are illustrations only and not actual measurements.Some MIUI 9 features will become available at a later date.