Redmi 7 – Overview

Redmi 7

Најбрз во својата класа, моќ која што трае

6.26″ HD+ со Dot Drop дисплеј
19:9 сооднос на екран

Qualcomm® Snapdragon™ 632
8 јадрен процесор

4000mAh (typ) батерија
Издржливост до 2 дена*

Заоблели краеви на задната страна
Стилско прелевање на боја

12MP + 2MP двојна задна камера
8MP селфи камера

2+1 дизајн на слот за картички
Поддржува до 512GB

6.26″ HD+ Dot Drop дисплеј

19:9 сооднос на екран
Corning® Gorilla® Glass 5

 HD+ Dot Drop дисплеј со сооднос до 19:9
Дозволува да гледате повеќе содржина со еден поглед. 
Дисплеј изработен со Corning® Gorilla® Glass 5 за голема издржливост, дури и без заштитник на дисплејот.

Батерија со огромен капацитет 4000mAh

Високи перформани со мала потрошувачка на батерија

Qualcomm® Snapdragon™ 632

Redmi 7 e опремен со Qualcomm® Snapdragon™ 632 so Kryo 250 8 јадрен процесор за подобрени перформанси и до 40%* 
The Snapdragon™ 632 процесорот овозможува вашиот телефон да има голема ефикасност на батеријата и продолжено користење.
Идеален за гејминг, Qualcomm® Adreno ™ 506 GPU нуди живописно искуство. Redmi 7 е подготвен да се прилагоди на вашите потреби без да осетите разлика.

Двојна AI задна камера

12MP so1.25μm large pixels

Направете незаборавни фотографии со задната камера со 12  мегапиксели на Redmi 7. 

* Redmi 7 користи 12MP примарна камера и секундарна камера од 2MP

AI детекција на околина

Паметно препознавање на 27 сцени и инстантно оптимизирање

Previous slide
Next slide

Селфи камера

8MP AI Beautify

AI Beautify and AI портрет режимот прецизно ќе го препознаат вашето лице и ќе креираат одлични селфиња.

 

Елегантен изглед

AI отклучување со лик

Мобилниот телефон ќе се отклучи веднаш само со краток поглед

* Регионалните датуми на достапност може да се разликуваат, со тоа што некои региони стануваат достапни подоцна преку ОТА. 

Меморија

Поддржува до 512GB

Redmi 7 има 2+1  слотови за картички 
Истовремено користење на 2 SIM и 1 microSD slot. 
Подджува microSD меморија до  512GB, 
Никогаш повеќе нема да се грижите за дополнителна меморија

* Траењето на батеријата е базирано на умерена употреба и се тестира од внатрешната лабораторија на Xiaomi. Актуелните резултати може да се разликуваат врз основа на индивидуални услови ** Сликите на производите и содржините на екранот се само за повикување. Крајните функции и спецификации на производот (вклучувајќи, но не ограничувајќи се на изглед, боја и големина) и фактичката содржина на екранот може да варираат.