Redmi 7 – Spec

Previous slide
Next slide

6.26″ HD+ со Dot Drop дисплеј
19:9 сооднос на екран

4000mAh (typ) батерија
Два дена издржливост*

12MP + 2MP двојна задна камера
8MP слелфи камера

Qualcomm® Snapdragon™ 632
8 јадрен процесор

3D заоблена задна страна
Стилско прелевање на боја

2+1 слот за картички
Подджува до 512GB

Карактеристики

Qualcomm® Snapdragon™ 632

CPU: 14nm FinFET, Up to 1.8 GHz; 8x Qualcomm® Kryo™ 250
GPU: Adreno™ 506, Up to 725 MHz

2GB+16GB / 3GB+32GB / 3GB+64GB

Подджува до 512GB
RAM: LPDDR3 933MHz
ROM: eMMC 5.1

*Actual free memory and capacity may vary due to various factors as the operating system occupies a portion of the RAM. Actual available memory is less than stated as the phone comes with pre-installed applications, the actual storage size is smaller than stated.

Дисплеј

6.26″ LCD Dot Drop дисплеј

1520×720 HD+, 269 PPI

19:9 сооднос

1500:1 сооднос на контраст, сооднос дисплеј према екран 86.83%

NTSC 84% (typ)

450 nit (typ) јачина на светлина

Прилагодување на топлината на температурата | Стандарден режим

Режим за на сонце | Режим за читање

Батерија

4000mAh(typ)/ 3900mAh (min)

Фиксна
Max: 10W (5V/2A)
5V2A Полнач

Камера

12MP AI Камера

Задна камера

12MP+2MP AI Двојна камера

1.25μm large pixels

f/2.2 отвор

HDR
AI портрет режим
Препознавање на лик
AI beatutify 4.0
AI детекција на позадина (27 scenes)

*2GB+16GB верзијата нема панорама режим.

Video

1080p, 60 fps

1080p, 30 fps

720p, 30 fps

High frame-rate video: 720p, 120 fps

Предна камера
8MP
1.12μm large pixels
f/2.0 отвор

AI beautify 4.0
AI портрет режим
HDR
Блиц на предната страна
Селфи тајмер
Препознавање на лик
Сликање со дланка

Unlock

AI face unlock**
Fingerprint sensor

Поврзување

Dual 4G

Двата слота поддржуваат 4G

GSM:B2, B3, B5, B8 

WCDMA:B1, B2, B4, B5, B8

TDD-LTE:B38,B40

FDD-LTE:B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, B20, B28***

Bands: B1, B3, B7, B8, B20, B38, B40

Phone supports CA, telecom operator support also required

Wi-Fi

Подджува 2.4 GHz
802.11b/g/n
WiFi Direct
Bluetooth 4.2
Bluetooth audio formats: SBC/AAC/aptX/aptX-HD

Dual SIM usage:

Подджува dual VoLTE
Двете SIM картички подджуваат VoLTE истовремено .

Димензии

Висина: 158.73mm

Ширина: 75.58mm

Дебелина: 8.47mm

Тежина: 180g

Сензор за прст и копчиња

Копче за вклучување, звук, микрофон, ресивер, приклучок за слушалки, инфраред, сим картичка, сензор за отисок, микрофон, порта за полнење и звучник

Навигација

 • GPS
 • Galileo
 • QZSS
 • GLONASS
 • Beidou

Сензори

 • Vibration Motor
 • Distance Sensor
 • Ambient Light Sensor
 • Accelerometer
 • Electronic compass
 • Indicator light
 • IR blaster

Мултимедија

 

 

 • MP4
 • M4V
 • MKV
 • AAC
 • MP3

Support H.264 (Baseline / Main / High Profile), MPEG4 (simple profile / ASP) video formats, 
Support PCM, AAC/AAC+/eAAC+, MP3, AMR-NB, WB, FLAC, APE audio formats.

 

Пакетот содржи

Redmi 7 мобилен телефон / Заштитна маска / 5V2A полнач / Кабел за полнење / SIM алатка за вадење / Гаранција / Упатство за користење

* Времетраењето на батеријата се заснова на умерена употреба. Актуелните резултати може да варираат врз основа на индивидуални услови. ** Оваа функција може да биде достапна само за телефони што се продаваат во одредени региони. Карактеристиката можеби не е достапна надвор од кутијата во некои од овие региони и ќе биде додадена подоцна преку ажурирање на ОТА. *** Достапноста може да варира помеѓу пазарите. **** Сликите на производот и содржината на екранот се само за повикување. Крајните функции и спецификации на производот (вклучувајќи, но не ограничувајќи се на изглед, боја и големина) и фактичката содржина на екранот може да варираат.