Redmi7A

Паметен Desh Ka телефон

Qualcomm® Snapdragon™ 439 Octa-core процесор
4000mAh(typ) дводневна батерија
Задна камера од 12MP AI Sony IMX486
13.8cm (5.45) HD+ екран
2-годишна гаранција

Qualcomm® Snapdragon™ 439
Octa-core processor

 

4000mAh high-capacity battery
Lasts up to 17 days 

12MP AI Sony IMX486 rear camera
Spectacular shots day and night
 

2+1 card slot design
Up to 256GB expandable storage

 

TÜV Rheinland®certified display
Reduces harmful blue light
 
 
All-round splash protection
Less vulnerable to liquid damage
 
 


Qualcomm® Snapdragon™ 439 Octa-core processor

High performance, smooth experience

The Qualcomm® Snapdragon™ 439 octa-core процесорот е дизајниран да го извлече најдоброто од вашиот паметен телефон.
Побрз и подобар, овој процесор обезбедува непречено корисничко искуство без разлика дали сте на Интернет, гледате видеа или се на социјалните мрежи.


4000mAh дводневна батерија

Redmi 7A доаѓа со батерија со висок капацитет 4000mAh што обезбедува ултра долг век на траење на батеријата.
Функцијата за оптимизација на системот на MIUI ви помага да заштедите повеќе батерија, за да можете да работите и да играте непрекинато.
Redmi 7A поддржува полнење од 10W за значително намалување на времето за полнење.

* 5W полнач вклучен во кутијата

198 часа
Скушање на музика

30 часа
Зборување

13 часа
Гледање на видео

* Врз основа на умерена употреба и тестиран од внатрешната лабораторија на Xiaomi. Реалните резултати може да варираат зависно од индивидуалните услови.

Побрзо полнење

47% побрзо полнење *

Redmi 7A доаѓа со полнач од 10 W за големо засилување на брзината на полнење.

Практични карактеристики што ги сакате

Екстра големини на текст
Прочитајте со леснотија
Приемник со голем звук
До 20% погласно *
FM радио без слушалки
Радио во вашиот телефон

Отклучување на лице

Безбеден и удобен, отклучување со поглед

Сега, отклучувањето на телефонот е едноставно како и да го гледате.
Секогаш кога ќе го разбудите телефонот, телефонот веднаш го анализира вашето лице во 4.096 различни точки кои
ви даваат сигурно и практично искуство за отклучување.

Двоен нано-СИМ и овдоен слот за картички за mircoSD

Дизајн на слот за картички 2 + 1
Складирање до 256 GB со картичка

Дизајнот на слот за картички 2 + 1 ви овозможува да користите две SIM картички и една картичка за складирање одеднаш.
Поддржано е зачувување до 256 GB, така што можете да задржите до 1.000 епизоди на ТВ-шоу на вашиот телефон. *
12MP AI Задна камера и Sony сензор IMX486

Многу повеќе пиксели од 1,25 μm I 5MP AI Selfie камера

battery-02-3

AI 12MP Задна камера со брз фокус

Спектакуларни фотографии
Камерата 12MP со сензорот Sony IMX486 користи 1,25μm пиксели и поддржува одлики како откривање на сцена и автоматски фокус. Така, можете да снимите детални портрети и да исчистите пејзажи. Добијте зачудувачки селфи секој пат со предната камера со вклучена AI Beautify 5MP.

Заштита од вода

Помалку ранлив од оштетување со вода

Redmi 7A има нано-облога против прскање, што ефикасно се намалува корозија предизвикана од вообичаени течности, вклучувајќи пот, масла, пијалоци итн.

Сертифициран дисплеј TÜV Rheinland®

Ја намалува штетната сина светлина за да ги заштити очите

Режимот на читање на Redmi 7A е специјално дизајниран за да ги заштити очите
од оштетување и обезбедува подобро искуство за читање.

eye

Redmi
Квалитет на кој можете да му верувате

За Redmi, квалитетот е начин на живот. Затоа е тестиран Redmi 7A користејќи ги истите стандарди како и нашите предводници. Всушност, нашето тестирање покажа дека USB-портот е во состојба да управува со еквивалент од 5,5 години нормална употреба. Тоа е квалитетот на Редми на кој можете да му верувате.

Redmi7A

Поголема батерија, побрза изведба

Qualcomm® Snapdragon
Окта-јадрен процесор
Високи перформанси за непречено искуство

Заден фотоапарат од 12 MP
Фаќајте спектакуларни фотографии

Приемник со појак волумен за звук
До 20% погласно *

Слот за картички 2 + 1 складирање
До 256 GB може да се прошири

Екран со слаба сина светлина
заверено од TÜV Rheinland®
Намалете ја штетната сина светлина

Батерија со висок капацитет од 4000mAh

Трае до 19 дена

Екстра големи големини на текст
Прочитајте со леснотија

FM радио без слушалки
Радио во вашиот телефон

Отклучување на лицето
Отклучи со поглед

Заштита од целосна прскање

Како невидлив мантил преку вашиот телефон

 

* 4000mAh се однесува на типичниот капацитет на батеријата на Redmi 7A.
* Времето на подготвеност од 19 дена се заснова на податоците добиени од внатрешната лабораторија Xiaomi. Метод за тестирање: Вметната картичка и поврзана со мрежа, исклучен екран и во режим на подготвеност. Реалните резултати може да се разликуваат поради разликите во верзијата на софтверот, околината и бројот на моделот.
* Функционално тестирање за издржливост вклучува пресметување на времето во кое телефонот треба да помине од 100% до 0% моќност во една поставка. Метод за тестирање: Сите известувања се исчистени од лентата за нотификации, сите апликации што работат во позадина се расчистени, а функциите кои не се поврзани со тестот се оневозможени. Траењето на батеријата се заснова на умерена употреба и тестиран од внатрешната лабораторија на Xiaomi. Реалните резултати може да се разликуваат поради разликите во верзијата на софтверот, околината и бројот на моделот.
* Откако јачината на звукот го достигна највисокото ниво во режимот на нормална јачина на звук, повторно притиснете го копчето за јачина на звук за да влезете во режимот со голема јачина на звук. Највисок волумен во режимот со голема јачина на звук е 20% погласен од вообичаен режим на јачина на звук.
* Тестирањето за репер резултатот на AnTuTu се заснова на интерно лабораториско тестирање на Xiaomi. Во споредба со бенчмаркот на Редими 6А АнТуТу, Редми 7А покажува подобри перформанси за околу 26%.
* Податоците за полнење се добиени од внатрешната лабораторија на Xiaomi. Во споредба со полначот 5V / 1A, полнењето е за 47% побрзо. Реалните резултати може да се разликуваат поради разликите во верзијата на софтверот, околината и бројот на моделот.
* Способноста да се одржат 1.000 епизоди на ТВ-шоу се пресметува врз основа на епизода со квалитет на видео со стандардна дефиниција и просечна должина од околу еден час (околу 100 MB по епизода).
* Redmi 7A користи дизајн со заоблен раб со заоблени агли. Екранот има дијагонална должина од 5,45 инчи (вистинската област на приказ може да биде малку помала). Терминот „Показ на цел екран“ означува дека телефонот има висок сооднос на екранот до каросерија во споредба со другите телефони „Редми“.
* Отпорот на прашина и прскање се применува само на секојдневната прашина и прскање. Телефонот не е заштитен од истурање или потопување во вода или од екстремно правливи или песочни околини. Redmi 7A не е тестиран за водоотпорност или отпорност на прав и не е подобен за поправка под гаранција ако е оштетен од вода, прашина или испуштање. Покрај тоа, дневната прашина и прскање може да ја намалат заштитата со текот на времето. Избегнувајте полнење на телефонот во влажни и влажни околини.
* Сите споредби со другите телефони и предводниците на оваа страница се однесуваат на телефоните Xiaomi; Освен ако не е поинаку наведено, сите податоци на оваа страница се добиени од внатрешната лабораторија на Xiaomi. Реалните резултати може да се разликуваат како резултат на разликите во верзијата на софтверот, околината и бројот на моделот; Сите бројки поврзани со конфигурацијата, матичната плоча и другите слични слики треба да бидат земени во врска со моделот 2 GB + 32GB. Вистинските перформанси и податоците може да се разликуваат според бројот на моделот. Погледнете ја страницата за спецификации на производот за повеќе информации за моделите на уредот.