Redmi Note 5A – 2/16 GB – Overview

Redmi Note 5A

Голем екран, камера со брзо фокусирање од 13MP

5.5″ голем дисплеј со 13MP камера со PDAF, слот за microSD картичка,Snapdragon 425 quad-core процесор

5.5″ HD дисплеј

Гледајте ги омилените филмови, игри и книги на новиот Redmi Note 5A. Големиот 5.5 “екран е совршен за медиумско користење и удобно се користи и во една рака. Неверојатно е издржлив и лесен за допир со зголемена трајност благодарение на Corning® Gorilla® Glass дисплејот.

Голем 3080mAh капацитет на батерија, со 11 дена трајност во мирување

Голем екран со голема трајност на батеријата. Капацитет со 3080mAh, високо-ефикасно користење на енергија и оптимизирање на моќноста на системот нуди до 11 часа гледање на видео, 16 часа игри и 35 часа време на повик.

Играјте безгрижно

Qualcomm’s Snapdragon 425 процесорот е одличен за секојдневна употреба и функционира добро дури и кога играте игри со тешка графика.

Ултра тенко тело со голем дисплеј и  тежина од само 150 гр

Прекрасното тело на уредот е неверојатно лесен и има метален сјај.

36 паметни Beautify режими за прекрасни селфиња

Направете селфиња што ги сакате за социјалните медиуми во истиот момент. Наместетесе, слекнете, постирајте без да користите филтер.

13MP PDAF камера

Задната камера на Redmi Note 5A фотографира многу брзо, благодарејки на високо квалитетниот 13MP сензор кој поддржува PDAF со брзо фокусирање

Двојна SIM + microSD екстензија до 128GB простор на располагање.

Поддржува истовремено користење на две SIM картички за податоци за телефонски повици и microSD картичка за складирање на податоци.

MIUI 9
Супер брз

MIUI 9 има во изобиле прилагодувања на ниво на систем и оптимизации за перформанси и траење на батеријата. Искусете повеќе, и побрзо.

3080mAh refers to typical power capacity. 450-nit refers to the maximum display brightness. All data given is based on test conditions, actual stats may vary. All images and drawings may vary slightly from the actual product.