Redmi Note 7 – Overview

Redmi Note 7

Фотографирајте ги сите детали со 48 MP камера

Лидер во својата класа

Лидер во класата – камера
48MP + 5MP AI двојна задна камера
Моќни перформанси
Qualcomm® Snapdragon™ 660
Издржлива батерија
4000mAh
Дисплеј лидер во класата
6.3″ FHD+ Дисплеј со точка
Супериорен квалитет
Corning® ️Gorilla® ️Glass 5
Type-C порта
Висок квалитет
Брзо полнење
Поддржува Qualcomm®️ Quick Charge™️ 4 Технологија
Стилски дизајн
Стакло со боја што се прелева на задната страна

Камера лидер на пазарот

Фотографирајте ги сите детали со 48 MP камера

1.6μm 4-in-1 Super Pixel

4 пати поголем број на пиксели за 4 пати поголем квалитет

Колку повеќе пиксели толку поквалитна слика.  Redmi Note 7 користи најдов 48MP сензор—кој има четирипати поголем број на пиксели од обична 12MP обична телефонска камера. При користење на 48MP режимот, еден пиксел има големина од само 0.8μm, резултирајки со феноментални фотографии.

1.6μm 4-in-1 Super Pixel Одлични ноќни фотографии

Со еден допир, камерата автоматски фотографира повеќе слики и ги комбинира во една слика со висок квалитет. Redmi Зазема уште поголема светлина кога комбинира четири пиксели во единечен 1.6μm супер пиксел и произведува висококвалитетна фотографија од 12MP навечер. Опремен со голем 1/2 инчен сензор, камерата може да снима повеќе светлина во потемни средини за посветла фотографија со помалку бучава. Нема потреба од статив кога имате ваква моќ во вашата рака.


13MP
AI Селфи камера

Совршени фотографии
AI Селфи


AI

Портрет режим


AI
Препознавање на лик

AI Портрет режимот ќе ве истакне вас од остатоткот од фотографијата.
Камерата ќе направи неколку фотографии кои потоа ќе ги избалансира да ви прикаже совршена фотографија.

Previous slide
Next slide

Moќни перформанси

Qualcomm® Snapdragon™ 660

14nm 8 јадрен Kryo™ процесор

Qualcomm® Snapdragon™ 660  Процесор
Брзина до 2.2GHz

Redmi Note 7’s 2.2GHz Snapdragon™ 660 AIE Процесорот испорачува импресивна брзина за невројатно гејминг искуство.

Стилски изглед

6.3″ FHD + Задна страна изработена од стакло кое што има боја што се прелева

Dot Notch дисплеј на целиот екран со тенки рамки

Режим за сонце | Ноќен режим | Режим за читање

Dot Notch (екран со точка која влегува навнатре) дисплејот доаѓа со нановите иновации кои што целат да се максимизира искуството со дисплеј на целиот екран, 
Дизајнот дозволува квалитетна предна камера без при тоа да го намали дисплјеот.
 2340 x 1080 резолуцијата го дополнува корисничкото искуство со тоа што прикажува остра графија и детали.
Соодносот на големината на дисплејот по целата површина на екранот дава неверојатно искуство.

Боја која што се прелева

2.5D стако на двете страни, прекрасен од секој агол

Подобре изглед со софистициран стаклен изглед од задната страна. Бои кои што ќе ве фасцинираат

Previous slide
Next slide

Батерија со голема издржливост

4000 mAh | Type-C | Поддржува Qualcomm®️ Quick Charge™️ 4 технологија

Ултра издржливост на батеријата, моќ како кај најскапите телефони

До 251 часа
во мирување

До 23 часа
при разговор

До 13 часа
гледање видео

До 7 часа
гејмање

Инзвонредни перформанси на батеријата, при играње или пак при работа. 

Супериорен квалитет

Corning® Gorilla® Glass 5 на двете страни

Поддржува Qualcomm®️ Quick Charge™️ 4 технологија

Corning® Gorilla® Glass 5 четири пати поголема издржливост

  • 3.5mm приклучок за слушалки

  • Corning® Gorilla® Glass 5 од предната и задната страна

  • IR далечинско управување

  • Гласен звучник

 

Го опремивме овој телефон со Corning® Gorilla® Glass 5, кој е 4 пати поцврст од претходните генерации, користевме иновативни методи за засилување за да ги заштитиме сите кршливи агли. До сета оваа иновација не дојдовме лесно, но ние во ниту еден момент не се двоумевме да ги вложиме нашите пари во инвоација и развој за најдобриот производ по најдобра цена само за вас!

Тип-C порта и 3.5mm приклучок за слушалки

Тип-C порта и стандарден 3.5mm приклучок за слушалки Ви дозволуваат истовремено да слушате музика и да го полните својот паметен телефон.

Белешки 1.48MP ултра-јасна камера, покажува дека примарниот сензор за слика на камерата има 48 милиони физички пиксели. Камерата е способна да преземе и режими за фотографирање од 48MP и 12MP. Некои репери можат да детектираат само еден од режимите, покажувајќи го сензорот за камера како 12MP. Про режимот веднаш може да поддржува 48MP, додека поддршката за Photo mode ќе биде достапна подоцна преку OTA ажурирање. 2.1.6μm големи пиксели (4-во-1 Супер Пиксел) означува дека хардверот на сензорот на камерата може да комбинира 4 пиксели во еден 1.6μm голем пиксел. 3. 4000mAh се однесува на типичната вредност на капацитетот на батеријата на Redmi Note 7. Пакетот на телефонот вклучува 5V / 2A полнач; телефонот го поддржува Quick Charge ™ ️ 4 протоколот. За оптимална ефикасност на полнењето, полначот за брза полнење може да се купи одделно. 4. Времето на подготвеност на батеријата се тестира со мерење на времето што истекува како паметен телефон да достигне моќност од 0% од 100% во едно тестирано сценарио. Услови за тестирање: Сите известувања се избришани, во позадината не се оставаат никакви апликации и не се отвораат или овозможуваат никакви функции кои не се поврзани со тестирањето. Резултатите од тестот се базираат на резултатите од лабораторијата Xiaomi. Крајните резултати може да се разликуваат врз основа на промените во животната средина. 5. Споредбите со другите популарни брендови на паметни телефони се однесуваат на избор на паметни телефони на пазарот кои се од особена репутација и имаат значителен дел од продажбата на пазарот и не укажуваат на споредба со сите паметни телефони на пазарот. 6. Corning® Gorilla® Glass 5 со паметни телефони со четири пати поголема отпорност на пад е во споредба со Corning® Gorilla® Glass 3. “Четири пати поголема отпорност на пад” се однесува на тестовите изведени во споредба со Corning® Gorilla® Glass 3, за повеќе погледни ја следната веб-страница: https://www.corning.com/gorillaglass/in/en/glass-types/gorilla-glass-5.html 7. Заштитата од прашина и нечистотија се однесува на заштита од секојдневни честички и прскања. Паметниот телефон е заштитен од мали прскања и типична нечистотија и прашина, но не е дизајниран да издржува потопување или да работи во средини со тешка прашина, песок или други честички. Redmi Note 7 не е подложен на водонепропустливо тестирање или непропустливо тестирање, а неговата гаранција не ги покрива штетите што произлегуваат од прашина, потопување во вода или паѓање. Немојте да го потопувате паметниот телефон во било која течност или да ја доведете во средина со тешка прашина или песок. Освен тоа, секојдневната прашина и влага можат да ја намалат заштитата со текот на времето. Немојте да го полните вашиот паметен телефон во влажна средина. 8. Поддржани се само дигитални USB-C слушалки. Аналоген USB-C слушалки не се поддржани. 9. Сите споредби направени на оваа страница на типични паметни телефони или Flagship паметни телефони се однесуваат на смартфоните на Xiaomi; сите информации на оваа страница во врска со конфигурацијата на уредот или матичната плоча и сличните слики се засноваат на почетното издание, вистинските карактеристики и податоци може да се разликуваат по модел. Погледнете ја страницата за спецификации за повеќе информации; Освен ако не е поинаку наведено на оваа страница, сите податоци се добиени од лабораториите Xiaomi, спецификации за дизајн на производи и податоци за добавувачите. Сите податоци за тестирање на оваа страница може да варираат во зависност од условите на околината и уредот. Сите бројки прикажани на страната на производот се само за повикување и не може да го одразуваат вистинскиот производ.