Redmi Note 7 – Specs

Previous slide
Next slide

48MP + 5MP AI двојна задна камера Камера лидер на пазарот

6.3″ Dot Drop дисплје
Дисплеј лидер во класа

4000mAh
Трајна батерија

Supports Qualcomm®️ Quick Charge™️ 4 технологија
Брзо полнење

Qualcomm® Snapdragon™ 660
Моќни перформанси

Corning® ️Gorilla® ️Glass 5
Супериорен квалитет

Type-C port
Издржлив и траен

Стакло во боја што се прелева

Стилски дизајн

Карактеристики

Qualcomm® Snapdragon™ 660 AIE 8 јадрен процесор

Брзина до 2.2GHz Adreno 512 GPU, до 850MHz

 

4GB + 128GB конфигурација со најсилни перформанси

3GB + 32GB, 4GB + 64GB, 4GB + 128GB
Подджува дополнителна меморија со картичка до 256GB

 

* Вистинската слободна меморија и капацитетот може да се разликуваат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помала отколку што е наведено. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала отколку што е наведено.

Камера

48MP AI двојна задна камера*

Задна камера

48MP + 5MP AI двојна задна камера
1.6μm large pixel (4-in-1 Super Pixel)*
PDAF
f/1.8 отвор на леќите
Стабилни ноќни фотографии
AI портрет режим со замаглување на позадината
Блиц со едно ниво на светлина
Засилување на светлината при слаба осветленост
Стандарден HDR режим
Автоматско HDR
Видео стабилизација (EIS)
Burst режим
Панорама режим
Препознавање на лик

 

Video

1080p, 60fps/30fps
720p, 30fps
720p бавна снимка, 120fps
1080p бавна снимка, 120fps

Предна камера

13MP
AI портрет режим со замаглување на позадината
AI Beautify
Препознавање на лик
Селфи тајмер
HDR

 

AI детекција на сцена

Задна камера: 27 категории на сцена
Предна камера: 12 категории на сцена

Дисплеј

6.3″ Dot Drop дисплеј 19.5:9 aspect ratio

Резолуција: 2340×1080 FHD+, 409 PPI
Контраст: 1500:1 (typ)
NTSC: 84% (typ)
Режим за сонце
Ноќен режим
Режим за читање
Прилагодување на тепмературата на слика
Стандарден режим

Батерија

4000mAh (typ) battery / 3900mAh (min)
 

Подджува Qualcomm®️ Quick Charge™️ 4 Технологија
5V/2A полнач (вклучено)
Type-C порта за полнење
Вградена батерија

Димензии

Висина: 159.21mm
Ширина: 75.21mm
Дебелина: 8.1mm
Тежина: 186g

Мрежи и поврзувања

3 избор 2 хибриден простор за СИМ картички

Кога ги користите двете СИМ картички можете да избере која ќе биде примарна и ќе користи 4G+/4G/3G/2G дата и повици

Мрежни бенда

GSM B2/3/5/8
WCDMA B1/2/4/5/8
FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28
TDD-LTE B38/40

 

Поврзување

Поддржува: 802.11a/b/g/n/ac
Подджува 2.4G WiFi / Поддржува 5G WiFi / Поддржува WiFi Direct/ Поддржува WiFi дисплеј
Поддржува Bluetooth 5.0

Копчиња

Копче за вклучување, копче за звук, преден ресивер, микрофон, приклучок за слушалки, инфрацрвен сензор, сим картичка, сензор за отисок, микрофон, усб тип ц и звучник

Навигација

GPS
AGPS
GLONASS
Beidou

Сензори

Гироскоп
Акселерометар
Сензор за далечина
Електронски компас
Сензор за отпечаток од
сензорот на амбиентално светло
Вибрационен мотор IR бластер

Мултимедија

MP4
M4V
MKV
XVID
AAC
MP3
AMR
FLAC
WAV

Подджува H.265 /HEVC (Главен профил), H.264 (Baseline/Main/High profile), MPEG4 (Simple profile/ASP), and VC-1 (Simple/Main/Advanced profile) видео формати. Подджува PCM, AAC/AAC+/eAAC+, MP3, AMR–NB и WB, FLAC, и WAV аудио формати

Пакетот вклучува

Redmi Note 7 /  Полнач / USB тип-C кабел / Упатство за користење / Гаранција / SIM алатка за вадење / Заштитна маска – проѕирна

* 4000mAh се однесува на типичната вредност на капацитетот на батеријата на Redmi Note 7 на батеријата * Терминот “Full Screen Display” покажува дека телефонот има сооднос од висок екран со телото; 93,4% Распределбата помеѓу екранот и телото се базира на пресметките на лабораториите Xiaomi и може да варира врз основа на користениот метод на мерење. * Пакувањето вклучува 5V2A полнач; телефонот го поддржува протоколот за брза полнење 4. За оптимална ефикасност на полнењето, полначот за брзо полнење 4 може да се купи одделно. * Ултра-јасна камера од 48MP, покажува дека примарен сензор за слика на камера има 48 милиони физички пиксели. Камерата е способна да преземе и режими за фотографирање од 48MP и 12MP. Некои репери можат да детектираат само еден од режимите, покажувајќи го сензорот за камера како 12MP. Про режимот веднаш може да поддржува 48MP, додека поддршката за Photo mode ќе биде достапна подоцна преку OTA ажурирање. * 1.6μm големи пиксели (4-во-1 Супер Пиксел) покажува дека хардверот на сензорот на камерата може да комбинира 4 пиксели во еден 1.6μm голем пиксел. * Способноста на камерата да препознае 27 откриени сцени е врз основа на субјективната перцепција на АИ. * Предната камера поддржува видео од 1080p (30fps) и 720p видео (30fps). * Сите споредби направени на оваа страница на типични телефони се однесуваат на типични телефони Xiaomi. Освен ако не е поинаку наведено на страницата со производи на Redmi Note 7, сите податоци на оваа страница се добиени од лабораториите Xiaomi, спецификации за дизајн на производи и податоци за добавувачите. Податоците за тестирање може да се разликуваат малку помеѓу различни верзии на тестирања и средини за тестирање. Сите бројки прикажани на страната на производот се само за повикување и не може да го одразуваат вистинскиот производ.