Redmi Note 8T spec..

Перформанси

Qualcomm® Snapdragon™ 665
Окта кор процесор
Фреквенција: повеќе од 2.0GHz
Adreno™ 610 графички процесор
Qualcomm® 3rd генерација АИ процесор
4GB+128GB*
Најголем достапен за Redmi Note 8T
3GB + 32GB / 4GB + 64GB исто достапен

Задна камера

48MP Full scene quad camera

48MP примарна камера со ултра висока резолуција

48MP, 0.8μm, 1/2″ сензор, FOV 79.4°
f/1.75 отвор, 6 леќо, AF, поддржува 4-in-1 Супер пиксел(12MP, 1.6μm)

8MP камера со ултра широк агол

8MP, 1.12μm, FOV 120°, f/2.2 отвор

2MP макро камера

2MP, 1.75μm, f/2.4 отвор, AF

2MP камера за длабочина

2MP, 1.75μm, f/2.4 отвор Фото резолуција: 8000 x 6000
Видео резолуција: up to 4K
Сингл тон флеш

Функции за фотографирање на задната камера

48MP HD | Паметен ултра широк агол| Задна камера Beautify
Сатбилизатор за ноќна фотографија| Замаглување на позади за портрет | Панорама про мод | Фото тајмер | Израмнување | Режим за звук| Препознавање на лице | HDR
| Корекција на искривување на раб со ултра широк агол | Прилагоден жиг
Прилагодување на заматеноста на позадината на режимот на портрет|Рамка на цел екран
Задна камера со АИ детекциј на сцена (27 препознатливи тага) | Макро камера

Видео функции на задната камера

Снимање со ултра широк агол | Макро снимање | Мод за кратко видео | 4K снимање
4K снимање 30fps
1080p снимање 30fps / 60fps*
720p снимање 30fps
1080p slow motion снимање 120fps
720p slow motion снимање 120fps / 240fps

Предна камера

13MP Предна Камера

13MP, 1.12μm
f/2.0 отвор

Функции за фотографирање на предна камера

Предна камера Beautify | Корекција на осветленост на екранот на предната камера | АИ одвојување | Препознавање на лице | Филтри на предна камера
Селфи тајмер | Сечфи огледало | Селфи со гестикулација на раце | Панорама селфи | Портрет мод | Прилагодување на замаглување| Рамка за камера на цел екран

Видео функции на предната камера

1080p видео снимање со 30fps
720p видео снимање соt 30fps

Аудио

Ултра линеарни звучници
1217 Ултра линеарни звучници, Паметен PA, еквивалентен на 0.93cc супер голема звучна кутија
Слушалка со голема моќност
0810 Слушалка со голема моќност, максимална моќност 150mW, функција за засилување на волумен на звук

Екран

6.3″ (дијагонален)* Dot Drop Full Screen екран
Резолуција 2340 x 1080 FHD + 19.5:9
Контраст: 1500:1 (typ)
NTSC: 84% (typ)
Sunlight екран| Ноќен мод | мод за заштита на очи | Прилагодување на температурата на бојата
Слабо сино светло
TÜV Rheinland-сертифициран екран
Corning® Gorilla® Glass 5

Батерија и полнење

4000mAh(typ)*
3900mAh(min)
Вградена Lithium Ion Polymer батерија
Поддржува 18W Брзо полнење
Стандардно 18W Брзо полнење, USB Type-C Реверзибилна порта за полнење

NFC

Поддржува плаќање преку Гугл

Мрежа и поврзување

Комуникација
Поддржува 2+1 СИМ слот, нано СИМ + нано СИМ + микроСД
4G / 3G / 2G
Поддржува двоен VoLTE HD повик

Мрежен опсег
4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/20/28
LTE TDD: B38/40
3G: WCDMA: B1/2/4/5/8
2G: GSM: B2/3/5/8


Поврзување
WLAN протокол: 802.11a/b/g/n/ac
WLAN Фреквенција: 2.4G Wi-Fi | 5G Wi-Fi
Поддржува Wi-Fi Direct, Wi-Fi екран
Поддржува Bluetooth 4.2
Поддржува радио

Димензии и копчиња

Димензии
Висина: 161.15mm
Ширина: 75.4mm
Дебелина: 8.6mm
Тежина: 199.8g

Копчиња

Навигација и позиционирање

GPS | A-GPS | GLONASS | Beidou

Мултимедија 

MP4 | M4V | MKV | XVID | WAV | AAC | MP3 | AMR | FLAC

Видео репрподукција

Поддржува видео формати од следната генерација како што се HEVC, H.264, MPEG4, and VC-1

Сензори

Сензор за близина | Сензор на амбиентална светлина | Сензор за забрзување | Жироскоп | Дигитален компас | Сензор за отпечатоци

Пакетот вклучува

Redmi Note 8T / Полнач / USB Type-C кабел / алатка за вадење на СИМ / Упатство за употреба
/ Гаранција