Redmi S2 – 3/32 GB – Overview

 Redmi S2

16MP AI-Селфи
12MP + 5MP двојна  
задна камерa
Прецизен bokeh ефект
2+1 Слота за картичка 
4500k меко-тонирано светло
AI – алгоритми

Лична експресија, Социјален и Лични портрети

Што го прави Redmi S2 толку уникатен? Тоа е паметен телефон со лична експресија, со предна камера дизајнирана за вас и се што ве прави различни. 

12MP+5MP двојна камера

Прецизен bokeh ефект

16MP предна камера

4500k меко-тонирано светло 

AI- базирани алогитми

Изгледајте најубаво со AI Beautify 4.0

5.99″ HD+

18:9 Дисплеј на целиот екран

2+1 Слота за картичка 

256GB microSD подршка

Snapdragon625

14nm octa-core процесор

Направете динамични фотографии со AI двојната камера

Двојната 12MP + 5MP камера со големи 1.25µm пиксели, фаќа повеќе светло и произведува квалитетни фотографии при слабо светло.
AI портрет режимот им дава длабочина на вашите слики и прекрасен bokeh ефект.

Двојната камера со AI плус портрет режим може да ги направи предните и задните сцени похиерархиски и да постигне  cream like виртуелни ефекти.

1.25µm Големи пиксели
12MP+5MP Двојна задна камера

Усовршено селфи дење и ноќе

Redmi S2 содржи 16MP предна камера и LED светло за селфи со 4500k температура со цел да стимулира природно бело светло. Сега можете да го направите совршеното селфи дури и при слабо осветлена околина. 

16MPПредна камера

 


4500kСелфи светло

 
 
 

HDR Front auto

 

Супер пиксел:
Квалитетни слики при слабо светло

AI до најситниот детал

Камерите на Redmi S2 се усовршени со компјутерски мотор базиран на AI и е оптимизиран со длабинско учење.
Оваа комбинација овозможува да го направите совршеното селфи полесно од кога и да е.

AI ве разубавува на природен начин 

Искусете го дигиталното шминкање со AI Beautify 4.0. Искористете ги ласкавите филтери и карактеристики како измазнување на кожата и правење контури.

Поширок селфи агол

Никој нема да изостанува од групното селфи со предната камерата на Redmi S2 која има 79.8° леќа со широк агол! 

Истражете ја бескрајната убавина 

Previous slide
Next slide

18:9 Дисплеј на целиот екран

18:9 дисплејот на целиот екран на Redmi S2 овозможува да се види повеќе додека ги задржува
димензиите на традиционален телефон. Навлезете во целосното искуство.

Контролирајте ја вашата работа само со една рака

Менувајте низ различни задачи саmо со еден прст

Home screen

Open recents

Go back

Тенок дизајн кој одговара на вашиот стил

Тенкиот дизајн и природно заоблените агли на Redmi S2 го прават совршен за вашата рака. Декоративните линии на врвот и дното се дизајнирани со прецизни агли и позиционирања за да наликуваат на најубавите хоризонти.

Previous slide
Next slide

Работете повеќе, а трошете помалку енергија со Snapdragon 625
Redmi S2 е наоружан со Qualcomm® Snapdragon™ 625 процесор. 
Најновата 14nm технологија покажува високи перформанси и троши помалку енергија.

2+1 cлот за картички

Живејте двојни животи со можноста за двојна СИМ на Redmi S2.
Никогаш повеќе не се грижете за простор со масивните 256GB меморија која може да се надополнува

Повеќе за Redmi S2

Octa-core процесор

Подржува PDAF

Сензор за отпечаток од прст

Инфреред далечински управувач

3080mAh батерија

Спецификации >