Redmi S2 – 3/32 GB – Spec

Previous slide
Next slide

AI Двојна камера

4 во 1 Пиксели binning техника 
Beautify 4.0

16MP Предна камера

Меко селфи светло

Сензор за отпечаток од прст

Ултра брзо отклучување

Дисплеј на целиот екран

5.99”голем екран
18:9 асплект сооднос

Snapdragon 625

14 nm архитектура

2+1 слота за картички

256GB microSD подршка

Процесор и меморија

3GB+32GB / 4GB+64GB

Qualcomm Snapdragon 625
Adreno 506 графички процесор
Подржува простор кој се надополнува до 256GB (VFAT формат)

*Просторот и меморијата кои ги имате на располагање може да се помали од вкупната меморија поради просторот кој го зафаќа оперативниот сиситем и софтвери кои се предходно инсталирани во телефонот.

Батерија

3080mAh(typ) / 3000mAh(min)

Фиксирана
5V2A полнење

Димензии

Висина : 160.73mm
Ширина : 77.26mm
Дебелина : 8.1mm
Тежина : 170g

Камера

16MP предна камера со селфи светло

4 во 1 Пиксел binning техника
4500k меко тонирано селфи светло
Автоматско HDR
Прецизен bokeh ефект овозможен од AI
Beautify 4.0
ƒ/2.0 голема апертура, 79.8° леќи со широк агол

12MP+5MP AI двојна задна камера

Подржува PDAF технологија
ƒ/2.2 апертура
AI Портрет режим
HDR
Панорама
Засилување при слабо светло

 

Видео

1080p/720p video, 30fps

Дисплеј

18:9 Дисплеј на целиот екран

5.99” голем дисплеј

450-nits(typ) светлина
269 PPI, 1000:1 контраст сооднос
1440×720 резолуција
70.8% NTSC гама на бои

Ноќен дисплеј
Дисплеј на сончева светлина
Режим за читање
Подесување на боја на температура
Подржува стандарден дисплеј

Мрежи и Поврзувања

Двојна SIM + Специјален отвор за microSD картичка

Nano-SIM + Nano-SIM + microSD картичка која се надоградува

Мрежни бенда

  Две 4G мрежи не може да се користат симултано.
Кога користите две SIM картички, само едната ќе има 4G подршка.

Бенда

GSM B2/3/5/8
WCDMA B1/2/5/8
FDD-LTE B1/3/4/5/7/8/20
TDD-LTE B38/40

Бежични

802.11 b/g/n
Bluetooth 4.2
WiFi Дисплеј,WiFi Директ, WiFi 2.4G

Сензор за отпечаток од прст и копчиња

Сензор за отисок, аудио порта, инфраред сенсор, микрофон2, копчиња за глас, копче за вклучување, звучник, порта за полнење и микрофон1

Навигација и позиционирање

 • GPS
 • AGPS
 • GLONASS
 • Beidou
 • Инфраред
 • Жироскоп
 • Акцелерометар
 • Сензор за близина
 • Електронски компас
 • Сензор за отпечаток од прст
 • Мотор за вибрации
 • Сензор за амбиентално светло

Мултимедијална подршка

 • MP4

 • M4V

 •  MKV

 • •XVID

 • WAV

 • AAC

 •  MP3

 • AMR

 • FLAC

Подржува H.265 / HEVC (Главен профил), H.264 (Основен/Главен/Висок профил), 
MPEG4 (Едноставен профил/ ASP) и други видео формати.
Подржува видео формати како PCM, AAC / AAC + / eAAC +, MP3, AMR – NB и WB, FLAC, WAV.

Содржина на пакетот

Redmi S2 / Адаптер за струја / USB кабел / Упатство за употреба /Алатка за вметнување на СИМ/Безбојна мека футрола