Xiaomi Часовник S1 Актив – spec.

Спецификации на производот

Бои: Месечева бела / океанско сина / длабоко црна
Сензори: сензор за срецбиење (со сензор за крвен кислород), акцелерометар, гороскоп, геомагнетски сензор, атмосферски сензор, сензор за амбиентална светлина


Димензии: 46.5×47.3x11mm (не вклучувајќи го ременот и локалните испакнати)
Системи за позиционирање на сателит: GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
Рамка: Полиамид армиран со стаклени влакна
Капацитет на батеријата 470MAH.
Екран: 1.43 “AMOLED дисплеј
Оценка за отпорност на вода: 5 АТМ
Резолуција: 466×466.
Работна температура: -10 ℃ -45 ℃
Лента: бела силиконска, црна и сина 

Системски јазици:
Англиски, германски, италијански, француски, шпански, јапонски, корејски, хојански, португалски, турски, полски, украински, романски, чешки, грчки, руски, тајландски, виетнамски, бразилски португалски, индонезиски, традиционални кинески, шведски, фински, норвешки, Дански

Прилагодлива должина: 160-220mm
Компатибилен со: Android 6.0 или iOS 10.0 и погоре
Безжична врска: Wi-Fi IEEE 802.11B / G / N 2.4GHz, Bluetooth 5.2
Имплементирани стандарди: GB / T 30106-2013

Содржина на пакетот
Гледајте X1.
Кабел за магнетно полнење x1
Корисничко упатство X1.
Гарантен извештај X1.

Затвори