Amazfit GTR – over

Краток преглед

 

 

                                                                                                                                 Елегантен во акција

                                                                                                                                 Активен во стил

 

 

 

 

 

                                                                                                           Amazfit GTR

                                                                                                                                                                                  Дизајн на елегантен метал и керамика | 326 PPI AMOLED дисплеј.

                                                                                                                                                                                  Моќен век на батеријата | 5 ATM отпорen на вода | 12 спортски опции.                                                                                     

 

         Amazfit GTR 47mm

         Нежен и елегантен

         со класичен дизајн назад

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                     Amazfit GTR 42mm

                                                                                     Тенок и нежен

                                                                                     енергични и примамливи

 

 

 

 

 

 

 

AMOLED екран со елегантни лица за гледање

                 

 

                  Amazfit GTR 47mm

                  1,39 AMOLED дисплеј

                  PPI 326

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                Amazfit GTR 42mm

                                                                                                1,2 AMOLED диспле

                                                                                                PPI 326

 

 

 

 

 

Голем 326 PPI AMOLED дисплеј со елегантни лица за гледање. Најдобро и поудобно искуство при гледање.

Зачудувачки 326 PPI AMOLED дисплеј кој ќе ве натера се почесто да гледате во вашиот часовник. Продавницата за лице за часовници обезбедува голем број на оригинални интерфејси, со што вашиот Amazfit GTR е лесна уметност.

Забелешка: Продавницата за лице за часовници има постојано ажурирање на нови креативни интерфејси.

Previous slide
Next slide
section-5

Револуционерен век на траење на батеријата од 24 дена. Нема повеќе грижи за истекување на батеријата.

Дисплејот е со чип со мала потрошувачка на енергија, нов засилен дизајн на колото, длабоко оптимизирање на напојување и управување со потрошувачката на енергија, му овозможуваат на Amazfit GTR да емитува совршено повеќе од три недели.

Previous slide
Next slide

Забелешка: Следниве податоци за траење се мерат од спортската лабораторија за наука и технологија Huami. Во практична употреба, времетраењето на батеријата е поврзано со различни фактори, како што се поставувањето, работата и околината за употреба, што може да се разликуваат од лабораториските податоци.

section-6

5 ATM отпорност на вода и професионално следење на пливање

Отпорен на вода до длабочина од 50 метри, Amazfit GTR поддржува и повеќе сценарија за пливање. Часовникот може автоматски да ја препознае вашата позиција за пливање и да снима податоци како што се SWOLF, темпо или потрошувачка на калории и овозможува точна анализа на податоците секој пат кога пливате.

water-bottom

Забелешка: Часовникот е водоотпорен до длабочина од 50 метри според стандардот GB / T30106-2013 / ISO 22810: 2010. Amazfit GTR ги помина испитувањата извршени од национален центар за супервизија и инспекција на квалитетот на часовниците, со следниот број на избештај: QT1906052 / QT1906054. Кожа и двослојни кожни + силиконски ленти не можат да се носат при пливање. За вашите потреби за пливање, можете да набавите резервна лента од додатоци за понудените ленти во Amazfit. За да имате добро искуство во облеката, ве молиме исушете го часовникот што е можно поскоро ако е потопен во вода. 

12 опции на спорт од пливање до скијање

Amazfit GTR обезбедува 12 спортски опции, од дневни активности, како што се одење, трчање или пливање, до качување и скијање, така што ќе можете да научите за статусот на вежбање и да го подобрите прекувремено работното време.

icons-sport
Previous slide
Next slide
section-8-left
section-8-right

             

Вежба + здравје + секојдневен живот. Понапреден систем за набљудување на работата на срцето

Amazfit GTR интегриран со оптичкиот сензор за биолошко следење на BioTrackerTM PPG и алгоритам развиен од Huami, нуди напреден целосен мониторинг на срцева фреквенција. Тој не само што обезбедува 24- часовен беспрекорен мониторинг на срцева фреквенција со висока прецизност и обезбедува функции како што се сигнали за вибрации на отчукувањата на срцето, премногу високи или надвор од опсегот на срцевиот ритам при вежбање, снимање и гледање на опсег на согорување на маснотии правејќи вежби со подобро сознание за здравјето.

 

 

Huami - PAI™ систем за здравствена проценка. Прецизно ја квантифицира физичката состојба.

Amazfit GTR го интегрира иновативниот систем за проценка на здравјето на Huami – PAI, кој ја елиминира потребата за следење на комлицирани податоци и ви овозможува интуитивно да ја разберете физичката состојба на прв поглед, како и поконкретно и прецизно да го контролирате вашето здравје.

pai_line

 

Дознајте повеќе: Кој е системот за проценка на здравјето на Huami – PAI?

PAI (лична активност за интелигенција) е научно поткрепен здравствен резултат, кој го мери влијанието на вашата физичка активност врз срцето и ве води кон подолг и поздрав живот. Поддржано од една од најголемите светски здравствени студии, одржувањето 100 PAI или повеќе е научно докажано дека обезбедува максимална заштита од срцеви заболувања и други болести на живот. Студија за фитнес HUNT: Студијата ја водеше професорот Улрик Вислаф од медицинскиот и здравствен факултет, Норвешки универзитет за наука и технологија, траеше 25 години и учествуваа 45.000 учесници.

 

      Секогаш вклучен приказ удобен и убав

        Amazfit GTR вклучува технологија за постојано прикажување на
        326 PPI AMOLED екран. Не треба да кревате рака за часовникот
        да изгледа зачудувачки, тој секогаш ќе ги прикажува информациите
        за датумот и времето во кое било време, на кое било место.

         Забелешка: Вклучувањето на екранот 24/7 ќе го намали работниот век

         на батеријата. Оваа функција може да се вклучи и исклучи во секое

         време во поставките на часовникот.

 

section-9

Пребројте ги вашите чекори, подобрување на спиењето, пуштете музика: Се што ви треба во секојдневниот живот.

Се додека го носите Amazfit GTR, тој тивко ќе ги брои вашите чекори и обемот на вашата вежба во текот на целиот ден. Кога заспивате, детално ќе ја снимите состојбата на вашиот сон и ви овозможува далечински да ја контролирате музиката што свири на вашиот мобилен телефон за искуство со вежбање без раце.

Дојдовни повици, СМС, известувања за апликации... Ниту еден потсетник нема да изостане.

Amazfit GTR има изобилство практични апликации и функции за потсетување, што ја олеснува вашата секојдневна работа и живот.

icons-app

Извонредна нова апликација Amazfit за целосно ново искуство

Ново дизајнираната апликација Amazfit е совршен додаток на Amazfit GTR. Можете да ги прилагодите поставките на часовникот да го промените дисплејот, да ги проверите записите за вежбање во историјата и да поставите ексклузивни планови за обука што ќе ви помогнат да добиете подобри перформанси.

section-11

 

              Дизајн

               

     Копче за напојување. Затворете го екранот (кратко притискање), Враќање на         бирање (кратко притискање), Исклучи (која било страница притиснете долго         10с)

 

 

 

               

 

      Функција копче. Брз пристап до спорт и други функции (краток печат,                        изберете ја функцијата)

 

 

Достапни ленти за гледање

Ние исто така нудиме ленти за часовници направени од различни материјали со различни бои за да ги измешате и одговарате како сакате. Со механизам за брзо ослободување, можете лесно да ја замените лентата самостојно.

Previous slide
Next slide