Amazfit GTS 2 Спецификација

БојаПолноќно црно, урбано сиво, пустинско злато
Дизајн3D заоблен дизајн без граници
Големина42,8 x 35,6 x 9,7 mm
Тежина24,7 g (без каиш)
ТелоЛегура на алуминиум
Копчиња
 

1

Водоотпорен
5ATM  (50 метри)
Екран
Големина
1,65 инчи
АМОЛЕДЕН
Екран на допирКалено стакло +
вакуумски слој против прсти
Резолуција348х442
Издржливост
Капацитет на батеријата
246mAh (типична вредност)
Метод на полнењеШтанд за магнетно полнење
Време на полнењеОколу 2 часа
Типична употреба на траење на батеријата
7 дена
Основна употреба на батеријата20 дена
Сензор
Здравје
Huami само-развиен
BioTracker P 2 PPG
(поддршка на кислород во крвта)
сензор за биолошки податоци
ДвижењеСензор за забрзување
Сензор за
гироскоп
Геомагнетски сензор
Сензор за
амбиентално светло
Сензор за
притисок на воздухот
Сензор за
температура
ПоврзувањеBluetooth 5.0 / BLE
Позиционирање
GPS + ГЛОНАСС
Ремен
МатеријалСиликонски
Ширина20мм
ЗатворачКласична тока за игла
Листа за пакувањеТело на часовникот (вклучително и стандарден ремен) / Подлога за полнење / Упатство за употреба
Поддржани уреди
Android 5.0 или iOS 10.0
 
Апликација Зеп
Затвори