Amazfit T-Rex – over

Краток преглед

 

                                Амазфит Т-Рекс

                                Ослободете го вашиот инстинкт

                                12 воени сертификати | Цврсто тело

                                20-дневен век на батеријата | AMOLED дисплеј

 

 

 

                                           12 сертификати за воено одделение

                                           Отпорни на груби околини

                                           Јакоста и сигурноста се особено важни

                                           за паметни часовници на отворено.

                                           Амазфит Т-Рекс помина 12 сертификати

                                           за воени одделенија, обезбедувајќи ја

                                           нејзината стабилност и отпорност на груби околини.

 

 

section-3-pro

Тежок од внатрешноста надвор. Тежок изглед, цврст и погоден за занаетчиство. Обликот на Амазфит Т-Рекс е цврст со изразени агли и е силен. Дизајнот е зајакнат, а деталите за каросеријата и внатрешната структура има во предвид чувство за јачина и практичност, правејќи го тврд одвнатре и правејќи го партнер на кој можете да се потпрете.

Previous slide
Next slide

20 – дневен ултра долг век на траење на батеријата. Борба помеѓу пустината и тебе. Нов дизајн на електрониката, специјално развиен за Amazfit T-Rex, напреден чип за слаба потрошувачка и длабока оптимизација на моќноста му даваат на Amazfit T-Rex подолг век на траење на батеријата. Останува со корисникот на долг пат, овозможувајќи ви да го носите без грижа и никогаш да не размислувате за полнење.

section-5-time
section-5-pro

 

 

1.3 – инчен AMOLED екран во боја и приказ секогаш вклучен. Изберете лице за часовник за да одговара на вашата личност. Amazfit T-Rex користи 1,3 – инчен AMOLED екран во боја кој поддржува секогаш уклучен дисплеј, поставувајќи ги важните информации достапни со едноставно подигнување на зглобот. Покрај тоа, разновидноста на прекрасни ликови за часовници ви овозможува целосно да ја искажете вашата личност.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дво – сателитско позиционирање со голема прецизност GPS. Оптимизирана ефикасност, побрзо и поточно позиционирање. Часовникот користи врвен GPS чип и вграден високо прецизен двоен – сателитски систем за позиционирање. Исто така, ги оптимизиравме материјалите за каросеријата и внатрешниот распоред, па дури и многу оптимизираниот прием на сигнал, за да може да се мешаат од рака додека носат. Ефикасноста на сигналот е значително зголемена, што го прави сателитското пребарување побрзо и се позиционираат поточно, исполнувајќи ги вашите потреби за позиционирање и меѓу урбаните џунгли и пустините во кањонот.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отпорен на вода до 50 метри 14 спортски опции Amazfit T-Rex има 14 вградени професионални спортски опции и е оценет како водоотпорен на 5ATM. Можете да го носите додека пливате во базени и отворена вода за да ги задоволите различните потреби на спортистите. Часовникот исто така ги следи податоците како што се вежбање на срцевиот ритам и статистиката на траење на вежбањето, со што вашите вежбања се побезбедни и поефикасни.

 

 

Забелешка:  Водоотпорноста е тестирана според стандардот GB / T 30106-2013 и го исполнува стандардот за хидроизолација на атмосферскиот притисок 5ATM. Amazfit T-Rex го помина тестирањето од националниот центар за надзор и инспекција на квалитетот на часовникот, број на извештај: QT1909070. За да се обезбеди најдобро искуство додека носите, избришете го часовникот сув што е можно поскоро по изложеноста на вода.

 

 

Дневен мониторинг на отчукувањата на срцето, фокусирајќи се на вашето здравје. Часовникот е опремен со само – развиен Bio Tracker Hu PPG – оптички сензор за био – следење на Huami, кој врши мониторинг на прецизност на срцевиот ритам со прецизност 24 часа на ден. Часовникот издава и потсетници да застанете, што ве поттикнува да развивате здрави навики и да станете ваш најдобар себе.

section-9-intro

 

 

Известување за временски услови, потсетник за повици и повеќе практични алатки на вашиот зглоб. Amazfit T-Rex има многу интелигентни функции, вклучително и временска прогноза, потсетници за настани, потсетници за повици, известувања за апликации и друго. Нудејќи најразлични практични алатки за да ја олесните вашата секојдневна работа и живот.