Amazfit VERGE – Overview

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Автоматски следи 12 спортови, вклучувајќи трчање, одење, качување, тенис, скијање, фудбал, возење велосипед и други
 • Прецизно следи правци и растојанија со двонасочен GPS + GLONASS
 • Поврзете се со Amazon Alexa за да слушнете кратки брифинзи, да поставувате прашања, да добивате потсетници и многу повеќе
 • Правете и примајте повици директно на вашиот зглоб (преку Bluetooth конекција со вашиот паметен телефон)
 • Проверете ги вашите е-пошта, текстуални пораки и други известувања за апликации
 • Следете го срцевиот ритам во текот на денот со целосно нов напреден PPG оптички сензор
 • До 5 дена со едно полнење

Прекрасен AMOLED екран

 • Amazfit Verge доаѓа со 1,3 “AMOLED екран кој нуди неверојатна длабочина на бои и исклучителна јасност.
 • Автоматски се прилагодува на различни средини за осветлување, за да ви даде најдобро доживување при гледањето каде и да одите, и што и да правите.
 • Иновативен стил
 • Модата ги исполнува функционалноста со Amazfit Verge. Со својот елегантен, модерен дизајн – часовникот е совршен додаток за практично секоја пригода.
 • Удобност, пред сè
 • Иновативно хипо – алергенско ремче, така што ќе можете да го носите целиот ден. Со својата оптимална големина на екранот, овој часовник може да одговара на секој зглоб.

Бидете модерни

 • Паметно спортско следење
 • Amazfit Verge вклучува паметна технологија за следење на спорт која ви овозможува автоматски да снимате 12 различни спортски и фитнес активности:
  Трчање | Трчање внатре | Истрчана патека | Пешачење | Елипсовидна обука | Искачување | Тенис | Скијање | Фудбал | Возење велосипед | Возење домашен велосипед | Скокање
 • Не пропуштајте победи
 • Голем број напредни функции и сензори ви даваат јасни, вистински увид во вашето здравје и фитнес
 • GPS | PPG Оптички сензор за срцева слабост | Акцелеметар | Геомагнетски сензор | Жироскоп

ПОВРЗЕТЕ СЕ СО ЖИВОТНАТА СРЕДИНА

 • Прашајте го Amazon Alexa
 • Искористете ги предностите на Alexa вградени за да слушнете флеш брифинзи, да поставувате прашања, да добивате потсетници и многу повеќе.
 • Земете повици на вашиот часовник
 • Можете лесно да ги примате повиците преку Amazfit Verge. Поврзете го часовникот на телефонот преку Bluetooth и допрете контакт, бирајте број или одговорете на дојдовен повик – сите без да го повлечете телефонот од вашиот џеб.
 • Добијте известувања во реално време
 • Останете активни и информирани цел ден со е-пошта, текст и други известувања од вашите омилени мобилни апликации. AMOLED екран со висока резолуција од 1,3″ го олеснува читањето на вашите пораки и бидете во тек.
 • Долгото траење на батеријата отсекогаш била единствена карактеристика за брендот Amazfit, со просечно време од 5 дена за едно полнење.
py2Mrekg
PxWG55bQ