Fitness Tracker Amazfit Stratos + Overview

Детали за уредот
*Детално следење на спортски активности: трчање, пешачење, возење велосипед, пливање, елипсовидна машина, планинарење, триатлон, тенис, фудбал и скијање.
*Автоматски следете ги вашите секојдневни чекори, потрошените калории, срцевиот ритам и квалитетот на спиењето
*Добијте е-пошта, текстуални пораки, повици и други известувања директно на часовникот
*Полирана керамичка рамка, калено стакло отпорно на гребење, физички копчиња од не рѓосувачки челик за лесна навигација и променлив силиконски ремен од 22мм
*GPS, GLONASS и оптички сензор за мерење на отчукување на срцето (PPG)
*164 метри / 50 метри / 5 АТМ oтпорност на вода

Направете го секој ден невообичаен

Amazfit Stratos ќе ве придружува на вашите дневни авантури, следејќи 12 различни спортски режими. 

Вградена меморија за складирање на музика ќе ви овозможи да слушате музика каде и да спортувате. Едноставно префрлете музичкиот режим на вашиот Стратос часовник и поврзете ги безжичните слушалки за да ги слушате вашите омилени хитови и без да го носите телефонот со вас.. 

Stratos часовикот ќе ви даде известување за повиците што ќе ги добиете на вашиот мобилен телефон.

Компатибилност со Ios и Android

Спецификации

Големина на дисплеј: 1,34 ” / 320×300 пиксели
Тип на дисплеј: постојано вклучен трансфлективен LCD екран на допир
Тежина: 2,5 oz / 70 g
Процесор: 1.2 GHz
Основно складирање: 4GB
Поврзување: Bluetooth 4.0 / BLE + WiFi
Траење на батеријата: 5 дена редовна употреба / 11 дена основна употреба
Отпорност на вода: 5 АТМ сертификат, што е еквивалентно на околу 80 PSI, 164 метри или 50 метри длабочина на водата.
Сензор за такт на срце: оптички (PPG) GPS + GLONASS