Mi 10 – over

Краток преглед

 

 

                                 Mi 10

                                          Светло. Камера. Акција.

                                                   Врвно видео во 5G ерата.

 

 

 

 

 

Qualcomm® Snapdragon™ 865                                              

 

 

 

Водечки 5G опции за поврзување

 

 

 

Супер ефикасен систем за ладење VC со течност

 

 

 

Батерија со огромен капацитет од 4780mAh

 

 

 

Четири фотоапарати со 108MP со снимање на видео од 8K

 

 

 

Супер оптички сензор 1/1,33 и OIS

 

 

 

90Hz 6,67 Dot Display со функција True Color

 

 

 

Стерео звучен систем за искуства слични на кино

section3

 

Ги редефинира границите на перформансите на паметниот телефон.

Нова генерација на Qualcomm® Snapdragon™ 865.

Серијата Mi 10 ги поставува стандардите за новата генерација на паметни телефони. Доживејте извонредни перформанси со најновата LPDDR5 RAM и UFS 3.0 ROM технологија, поддржана од платформата Qualcomm® Snapdragon™ 865. Без разлика дали сте дома, на работа или во движење. Очекувајте да ги надминете вашите очекувања

 

 

 

 

              Процесорот на годината, Qualcomm Snapdragon 865, вклучува значително подобрување на перформансите на CPU,

              GPU јадро и модернизирана SI интелигенција. Најефикасна и најбрза 5G платформа.

              +25% Подобрување на ефикасноста во однос на претходната генерација.

              -25% Потрошувачка на енергија во однос на претходната генерација.

 

                                             

 

                                                                                                                                                                                                      LPDDR5. Флеш меморија UFS 3.0.

                                                                                                                                                                                                      Новата генерација LPDDR5 обезбедува 29% побрза работа,

                                                                                                                                                                                                      а во комбинација со UFS 3.0 меморија уште побрз

                                                                                                                                                                                                      пристап до меморијата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VC течно ладење

Многу голема површина на испарувачката комора во комбинација со шест слоја графит и гел за пренос на топлина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.5C Намалување на температурата на процесорот

 

3000mm2  површина за испарување

 

Интелигентна контрола на температурата, интелигентно управување со комплет за ладење.

                Редефинира можности за поврзување со мрежата.

            Влезете во ерата на 5G

                  Супер-брзите брзини на преземање се само почеток. Кажете здраво на попаметните и посигурни мрежни стандарди кои обезбедуваат поголема                                  безбедност, стабилност и сигурност. Откријте го интернетот на иднината, благодарение на поддршката 5G и Wi-Fi 6, поддржана од напредната                                        технологија MultiLink на Xiaomi 5G.

              Wi-Fi 6

                     Го поддржува новиот Wi-Fi стандард за 5G: Wi-Fi 6.

                     Максимална ширина на опсег од 9,6Gbp / s e подобрување

                     од 270% во однос на претходната генерација.

                     Технологијата поддржува OFDMA и 8×8 MU-MIMO

                     овозможувајќи одржување на повисоки перформанси

                     за пишување на повисоки перформанси за повеќе истовремено

                     поврзани уреди.

              Multilink

                     2.4GHz WiFi + 5GHz WiFi + 4G / 5G Комбинацијата на три

                     мрежи во исто време обезбедува постојан и непрекинат пристап

                     до интернет.

 

 Редефинира можности за мобилна фотографија.

Целосна соработка на компонентите со софтверот овозможува брзина на напредување, неверојатен квалитет на видео и многу попријатно корисничко искуство. Софистицираниот и поодговорен систем на фотоапарати овозможува скоро моментално затворање на ролетните. Неверојатно живописни сценографии со до 108 мегапиксели се интелигентно компресирани и заземаат 40% помалку простор.

 

 

7P леќи

Неверојатни способности за фокусирање на светлина. Целосно отклучете ги можностите на сензорот 108MP.

 

SI 2,0

Сеопфатната оптимизација на сликата на ниво на пиксели обезбедува многу поживописна глетка.

 

2 милијарди пиксели во секунда

Qualcomm Spectra™ 480 интернет провајдерот ја забрзува брзината на фотографирање.

 

40% полесни

Технологијата за компресија HEIF значително ја намалува тежината на датотеките.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пред SI 2.0 оптимизација

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

По SI 2.0 оптимизација

 

Quad Camera 108MP

2MP леќи за длабочина. Го поддржува главниот сензор со опцијата портрет, голем пиксел од 1,75 µm, отвор од ƒ/2.4.

 

Главната леќа со ултра чист главен оптички сензор 108MP

Голем сензор од 1 / 1,33 OIS, Супер пиксели 4 во 1, 1,6мм, AP / 1.7 решетка, 7P леќи.

 

Макро 2MP леќи

Голем пиксел од 1,75µm, отвор ƒ / 2,4.

 

Леќа со 13MP ултра широк агол

Поглед на полето до 123°, отвор ƒ / 2.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

123° панорамски поглед на унифицирана камера

 
Ги редефинира границите на видео фотографијата.

Camera 8K ultra HD

Искусете ги врвните можности на мобилна видео фотографија, благодарение на снимањето во резолуција од 8K. Обидете се со напредната опција на про и стерео звук, само неколку чекори од правењето професионални филмови.
section12

 

Фото опција про

Искусете ги врвните можности за мобилна видео фотографија, благодарение на резолуцијата 8K во комбинација со напредната опција на про. Функциите AE / AF и Peak Peak обезбедуваат поголем простор за прикажување на вашата креативност. Создадете професионални фотографии!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рамка на филм

Дали сакате да додадете повеќе награди на вашите ремек-дела? Со карактеристики, вклучувајќи 8 вградени класични филтри во кино стил, замаглување на позадината во реално време и користење на филтри за острина на бои. Вашите филмови ќе изгладаат како мегахитови во кино.

2.35: 1 

Форматот што се користи за кино продукции.

Портрет опција за позадината

Пејзаж во студио.

Острина на бојата

Снимките се експресивни како и во најновиот блокбастер.

8 класични филтри за филмови

Кажете ја вашата приказна користејќи ги филтрите што се користат во Холивуд.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Филмска сцена со помош на филтерот

 

Нов квалитет на звукот.

Балансиран стерео звук.

За создавање на најдобри звуци, серијата Mi 10 избира две нови решенија за важни работи. Вистински избалансиран стерео дизајн и 7 – магнетен звучник. Двапати волумен и значително зголемен динамичен опсег. Водечката индустриска опрема се комбинира со прецизно прилагодените ексклузивни стерео ефекти за најразлични сценарија, обезбедувајќи поискусно аудио доживување.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Супер линеарни звучници со амплитуда од 1216

Звучната комора одговара на традиционалната комора од 1.05cc. Поширок опсег на фреквенција и поголем волумен.

15 Нивоа на волумен

Вклучете ја јачината на звукот без да се грижите за квалитетот на звукот. Поставете ја максималната јачина на звук и се уште доживејте богат, детален звук. Без бучава.

Совршено исти звук за секое сценарио

Прилагодени стерео ефекти, потполно аудио доживување. Широка можност за калибрација на звук.

Нов квалитет на сликата.

Дисплеј од 90 Hz.

6,67 AMOLED искривен 3D екран.

Запознајте го најдобриот дисплеј Xiaomi до денес! Висока стапка на освежување од 90Hz и примерок од 180Hz. Без разлика дали читате или играте, екранот е измазнет и има поголема чувствителност од кога било досега. Во исто време, екранот репродуцира бои најдобро од целиот асортиман на дисплеи Xiaomi. Професионален екран кој целосно ги задоволува потребите на дизајнерите, како и креаторите на слики и филмови.

 

6.67 инчи

Формат 19,5: 9

 

HDR 10+

Поддршка за HDR.

 

5000000:1

Голем однос на контрастот.

 

Стапка на земање мостри 180 Hz

Поголема чувствителност.

 

P3

Неверојатно широк спектар на бои.

 

1120nit

Максимална осветленост.

section16

 

Правата боја.

Δ E < 1.1

Водечката индустриска технологија за управување со боја обезбедува поточни бои. Сцените на филмови и фотографии се поточни, обезбедуваат пореално искуство, истовремено одржувајќи го здравјето на вашите очи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                              Батерија со капацитет од 4780mAh,

                              опции за трикратно полнење.

                              100% полнење за само 57 минути. Неверојатна брзина.

                              30W Безжично полнење.

                              10W Безжично полнење на други уреди.

                              Безбедно брзо полнење Mi 10

                              е овластено од TÜV Rheinland

                              Брзо полнење 3.0.

 

 

 

 

 

 

Previous slide
Next slide