Mi 10 – spec

Спецификација

J2双绿-正

Процесор

Графички распоред

RAM Меморија

Вградена меморија

Тип на екранот

Дијагонала на екранот

Резолуција на екранот

Refresh rate на екранот

Refresh rate на допир

Заштита на екранот

Функции

 

Задна камера

Отвор на задната камера

 

Функции на задната камера

Предна камера

Отвор на предната камера

Функции на предната камера

Резолуција на снимање на видео

Поддржани видео формати

Блиц

Комуникација

Поддршка за LTE B20

5G поддршка

Навигација

Конектори

Двојна сим картичка

Оперативен систем

Тип на ќелија

Капацитет на батерија

Брзо полнење

Боја

Ширина

Височина

Дебелина

Тежина

Направен материјал

Сет

Qualcomm® Snapdragon™ 865 (8 × Kryo™ 585, брзина на часовникот до 2,84 GHz)

Adreno™ 650

8 ГБ

128 ГБ/256ГБ

AMOLED

6,67

2340 × 1080 px

90 Hz

180 Hz

Corning® Gorilla® Glass 5

Мерач на брзина/Барометар/Сензор за магнетно поле/Сензор за треперење/Сензор за светлина/Сензор за близина/Читач на отпечатоци од екранот/Дигитален компас/Инфрацрвен далечински управувач/Жироскоп

108 MP + 13 MP + 2 MP + 2 MP

ƒ/1.69, 1/1.33″, 1.6 μm, 7P (108 MP) / ƒ/2,4, 1,12µm (13 MP) (широк агол) / ƒ/2.4, 1/5″, 1,75µm (2 MP) / ƒ/2.4, 1/5″, 1,75µm (2 MP) (наменска макро камера)


4 – оска OIS / HDR / Ласерски автофокус / панорама / PDAF

20 MP

ƒ/2.0, 1/3″, 0,9µm

HDR

8K@30fps / 4K@60fps / 4K@30fps / 1080p@60fps / 1080p@30fps / 720p@30fps

H.264 / H.265 / HDR / M4V / MKV / MP4 / MPEG4 / VC-1 / VP8 / VP9 / XVID

Вграден

4G LTE / 5G / Wi-Fi 6 / 802.11 a/b/g/n/ac / Bluetooth 5.0 / NFC

Да

Да

GPS / A-GPS / GLONASS / Galileo / BeiDou

УСБ тип C

Не

Android 10 / MIUI 11

Литиум

4780 mAh

Безжичен 30W / Жичен 30W / Брзо полнење 4.0+

Зелена, Сива

74,8 mm

162,5 mm

8,96 mm

208 g

Алуминиум / Калено стакло

Снабдување со електрична енергија / Заштитна маска / Кабел за USB тип C / Адаптер USB тип C на приклучок за слушалки 3,5 мм / Игла / Упатство за употреба