Mi 10T 5G – specs

Боја

   
 

Mi 10T 

  
 

  • Cosmic Black


  • Lunar Silver


  • Aurora Blue

Димензии

Висина: 165,1 mm
Ширина: 76,4 mm
Дебелина: 9,33 mm
Тежина: 218g (Mi 10T Pro); 216g (Mi 10T)

Процесор

Qualcomm® Snapdragon ™ 865 со 5G

7nm енергетски ефикасен процес на производство
Qualcomm® Kryo ™ 585 , окто-јадрен процесор, модем до 2,84 GHz
Qualcomm® Adreno ™ 650 GPU
X55 модем за молскавично 5G поврзување

Складирање RAM меморија

Mi 10T

 

  6 GB + 128 GB GB + 128 GB 
  
 

Задна камера

Mi 10T

 

 
Тројна задна камера од 64MP + 13MP + 5MP
64MP главна камера со висока резолуција
Sony IMX682, големина на сензор 1 / 1,7 “
0,8μm големина на пиксел, 4-во-1 до 1,6μm Super Pixel
До 10x дигитален зум
f / 1,89, 6P објектив, AF
 
 

Mi 10T 

 
 
Ултра-широка камера од 13MP
 
 Големина на пиксел од 1,12μm, FOV 123 °, f / 2,4, 5P леќа 
  5MP макро камера 
 
Големина на пиксел од 1,12 μm, f / 2,4, 3P леќа, AF (2cm-10cm)
 
 
 
Предна камераУлтра-чиста предна камера од 20MP
 Samsung S5K3T2 големина на пиксел од 0,8μm, големина на сензор 4-во-1 до 1,6μm Super Pixel 1 /3,4 “, f / 2.2, 5P објектив, FF
 Карактеристики на фотографијата на предната камера
 Навремено рафал | Ноќен режим | Селфи од панорама | Палма ролетни | Рамка на филм | HDR | Пред блиц со блиц Препознавање на лице | АИ разубавува | Режим на портрет на АИ | Откривање сцена на АИ
 Видео одлики на предната камера
 Време-пропуштено селфи видео | Двојно видео | Видео со портрет на АИ | Фокус во боја на видео АИ
 Снимање на видео од 1080p 30fps 720p снимање видео 30fps 720p забавено снимање 120fps
Екран 
 Резолуција: 2400 x 1080 FHD +
 Поддржува AdaptiveSync во 30Hz / 48Hz / 50Hz / 60Hz / 90Hz / 120Hz / 144Hz
 Опсег на бои: NTSC 96% (тип), DCI-P3 98% (тип)
 Екран: JNCD≈0,39 Делта E≈0,63
 Поддржува: -режим на читање MEMC 3,0-сензор за сончева светлина 3,060 -сензор за амбиентално светло
 Однос на контраст: 1500: 1 (тип)
 Осветленост: 500 гранки (тип), 650 гг. Максимална осветленост (тип) HDR10
Батерија и полнење5000mAh (тип) * / 4900mAh (мин) батерија со голем капацитет
 33W жично брзо полнење 33W брз полнач во кутија USB-C повратен приклучок за конектор
Мрежа и поврзаностПоддржува двојни нано-СИМ-картички *
 Поддржува 5G / 4G + / 4G / 3G / 2G
 Поддржува двоен SIM VoLTE HD повик
 5G бара поддршка од локалните телекомуникациски оператори и може да не е достапен во сите региони
 Само одредени региони и телекомуникациски оператори поддржуваат VoLTE.
 Поддржани мрежни опсези
 5G: n1 / n3 / n7 / n8 / n20 / n28 / n38 / n41 / n77 / n78
 4G: LTE FDD: B1 / 2/3/4/5/7/8/20/28/32
 4G: LTE TDD: B38 / 40/41
 3G: WCDMA: B1 / 2/4/5/8
 2G: GSM: B2 / 3/5/8
 Поддржана безжична мрежа
 Поддржани протоколи: Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 и 802.11a / b / g
 Поддржува 2,4 GHz Wi-Fi / 5GHz Wi-Fi
 Поддржува 2×2 MIMO, 8×8 звук за MU-MIMO, WiFi Direct, WiFi Екранот
 Поддржува WPA3.
 Поддржува Bluetooth 5.1, Qualcomm® TrueWireless ™ стерео плус
 Поддржува AAC / LDAC / LHDC
NFCМултифукционален NFC
 Поддржува Google Pay
Безбедност Отклучување на лице со AI страничен монтиран сензор за отпечатоци
Навигација и позиционирањеGPS: L1 + L5 | Галилео: Е1 + Е5а | ГЛОНАСС: Г1 | Дополнително позиционирање на Beidou A-GPS | Електронски компас | Безжична мрежа | Мрежа на податоци
АудиоДвојни супер-линеарни звучници 1012 супер-линеарен звучник на врвот и 1216 супер-линеарен звучник на долниот супер-линеарно јадро од не’рѓосувачки челик со амплитуда од 0,5 мм
Аудио репродукција Поддржува аудио формати како MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, WMA, AMR, AWB аудио запис со висока резолуција
Репродукција на видеоMP4 丨 M4V 丨 MKV 丨 AVI 丨 WMV 丨 WEBM 丨 3GP 丨 3G2 丨 ASF поддржува HDR дисплеј при репродукција на видео содржини HDR10
СензориСензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Жироскоп | Електронски компас | Линеарен мотор со оска X | IR Blaster |
Операционен систем МИУИ 12
Содржина на пакетот Mi 10T Pro или Mi 10T / Адаптер за напојување / USB-C кабел / алатка за исфрлање на СИМ / Упатство за корисник / Гарантна картичка / Сребро јонски анти-бактериски случај / Анти-бактериски заштитник на екранот