Mi 10T PRO 5G – спецификации

Боја

Mi 10T Pro

  
   Црна  Сребрена  Аурора сина
    
    

Димензии

Висина: 165,1 mm
 Ширина: 76,4 mm
 Дебелина: 9,33 mm
 Тежина: 218g (Mi 10T Pro)

Процесор

Qualcomm® Snapdragon ™ 865 со 5G

  7nm енергетски ефикасен процес на производство
  Qualcomm® Kryo ™ 585 , окто-јадрен процесор, модем до 2,84 GHz
  Qualcomm® Adreno ™ 650 GPU
  X55 модем за молскавично 5G поврзување

Складирање RAM меморија

Mi 10T Pro

 

   8 GB + 128 GB / 8 GB + 256 GB  
   
 

Задна камера

Mi 10T Pro

 

 
108MP главна камера со ултра висока резолуција
Samsung HMX, големина на сензор од 1 / 1,33 ”0,8μm големина на
пиксел, супер пиксел од 4 во 1 до 1,6μm Супер пиксел
до 30x дигитален зум
f / 1.69, леќа 7P, OIS, AF
 
 

Mi 10T Pro 

 
 
Ултра-широк агол камера од 13MP
 
  Големина на пиксел од 1,12μm, FOV 123 °, f / 2,4, 5P леќа  
   5MP макро камера  
 
Големина на пиксел од 1,12 μm, f / 2,4, 3P леќа, AF (2cm-10cm)
 
 

Карактеристики на фотографијата на задната камера

 
 
Шест режими на долга експозиција | Фото клонови | Навремено рафал | Нови филтри за фотографии: Фокус во боја / Сајберпанк / Златни вибрации / Црн мраз | Режим на документ 2.0 | Режим на панорама | Про режим | Суров режим | Замаглување на позадината на режимот портрет | Ноќен режим 2.0 AI-камера 2.0 | АИ разубавува | АИ паметно слабеење | Режим на портрет на АИ | AI SkyScaping 3.0 | СИ студио за осветлување АИ фотографии со висока резолуција | Откривање на сцена на ВИ | Гугл леќа | Тајмер за фотографии | Препознавање на лице | HDR Корекција на ултра-широк агол на изобличување на работ | Групна корекција на лице со слика | Сопствен воден жиг | Рамка на филм
 
 
 

Видео одлики на задната камера

 
 
8K снимање видео | Видео клонови | Двојно видео | Рамка на филм | Видео за портрет на АИ | Видео про режим | Режим на видео запис Видео макро режим | Vlog режим | Фокус во боја на видео АИ | ShootSteady | 15 секунди Кратко снимање видео | Видео разубави
 
 
 
8K снимање видео
24 / 30fps
4K снимање видео
30 / 60fps
1080p снимање видео
30 / 60fps
 
720p снимање видео
30fps
720p / 1080p снимање на бавно движење
120/240 / 960fps *
 

Предна камера

Ултра-чиста предна камера од 20MP

 
 
Samsung S5K3T2
големина на пиксел од 0,8μm, големина на сензор 4-во-1 до 1,6μm Super Pixel
1 /3,4 “, f / 2.2, 5P објектив, FF
 
 
 

Карактеристики на фотографијата на предната камера

 
 

Навремено рафал | Ноќен режим | Селфи од панорама | Палма ролетни | Рамка на филм | HDR | Пред блиц со блиц

Препознавање на лице | АИ разубавува | Режим на портрет на АИ | Откривање сцена на АИ
 
 

Видео одлики на предната камера

 
 
Време-пропуштено селфи видео | Двојно видео | Видео со портрет на АИ | Фокус во боја на видео АИ
 
 
 

Снимање на видео од 1080p

30fps

 
720p снимање видео
30fps
 
 
720p забавено снимање
120fps
 

Екран

 

 
  Резолуција: 2400 x 1080 FHD +  
  Поддржува AdaptiveSync во 30Hz / 48Hz / 50Hz / 60Hz / 90Hz / 120Hz / 144Hz  
  Опсег на бои: NTSC 96% (тип), DCI-P3 98% (тип)  
  Екран: JNCD≈0,39 Делта E≈0,63  
 

Поддржува:
-режим на читање MEMC 3,0

-сензор за сончева светлина 3,060
-сензор за амбиентално светло

 
  Однос на контраст: 1500: 1 (тип)  
  Осветленост: 500 гранки (тип), 650 гг. Максимална осветленост (тип)
HDR10
 

Батерија и полнење

5000mAh (тип) * / 4900mAh (мин) батерија со голем капацитет

 
 
33W жично брзо полнење
33W брз полнач во кутија
USB-C повратен приклучок за конектор
 

Мрежа и
поврзаност

Поддржува двојни нано-СИМ-картички *

 
  Поддржува 5G / 4G + / 4G / 3G / 2G  
  Поддржува двоен SIM VoLTE HD повик  
  5G бара поддршка од локалните телекомуникациски оператори и може да не е достапен во сите региони  
 
Само одредени региони и телекомуникациски оператори поддржуваат VoLTE.
 
 
Поддржани мрежни опсези
 
 
5G: n1 / n3 / n7 / n8 / n20 / n28 / n38 / n41 / n77 / n78
 
 
4G: LTE FDD: B1 / 2/3/4/5/7/8/20/28/32
 
 
4G: LTE TDD: B38 / 40/41
 
 
3G: WCDMA: B1 / 2/4/5/8
 
 
2G: GSM: B2 / 3/5/8
 
 
Поддржана безжична мрежа
 
 
Поддржани протоколи: Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 и 802.11a / b / g
 
 
Поддржува 2,4 GHz Wi-Fi / 5GHz Wi-Fi
 
 
Поддржува 2×2 MIMO, 8×8 звук за MU-MIMO, WiFi Direct, WiFi Екранот
 
 
Поддржува WPA3.
 
   Поддржува Bluetooth 5.1, Qualcomm® TrueWireless ™ стерео плус  
  Поддржува AAC / LDAC / LHDC  

NFC

Мултифукционален NFC

 
  Поддржува Google Pay  

Безбедност

 
Отклучување на лице со AI страничен монтиран сензор за отпечатоци  

Навигација и позиционирање

GPS: L1 + L5 | Галилео: Е1 + Е5а | ГЛОНАСС: Г1 | Дополнително позиционирање на Beidou A-GPS | Електронски компас | Безжична мрежа | Мрежа на податоци  

Аудио

 Двојни супер-линеарни звучници 1012 супер-линеарен звучник на врвот и 1216 супер-линеарен звучник на долниот супер-линеарно јадро од не’рѓосувачки челик со амплитуда од 0,5 мм  

Аудио репродукција

 
 Поддржува аудио формати како MP3, FLAC, APE, AAC, OGG, WAV, WMA, AMR, AWB аудио запис со висока резолуција  

Репродукција на видео

 MP4 丨 M4V 丨 MKV 丨 AVI 丨 WMV 丨 WEBM 丨 3GP 丨 3G2 丨 ASF поддржува HDR дисплеј при репродукција на видео содржини HDR10  

Сензори

 Сензор за близина | Сензор за амбиентална светлина | Акцелерометар | Жироскоп | Електронски компас | Линеарен мотор со оска X | IR Blaster |  

Операционен систем

 
 МИУИ 12  

Содржина на пакетот

 
 Mi 10T Pro или Mi 10T / Адаптер за напојување / USB-C кабел / алатка за исфрлање на СИМ / Упатство за корисник / Гарантна картичка / Сребро јонски анти-бактериски случај / Анти-бактериски заштитник на екранот  

Затвори