Mi 11 Lite

157гр

Светлина

6,81 мм

Тенок

Супер тенок дизајн, извонредна изработка

Закривен страничен сензор за отпечатоци

Сензорот за отпечатоци е беспрекорно интегриран во тесното копче за отклучување, нудејќи нежно искуство со отклучување.

Уживајте во гледање видеа и играње игри на чистиот AMOLED дисплеј

Одлично анти-отсјајно стакло

Волшебен изглед Беспрекорна состојба

Сè е во деталите

FHD + DotDisplay јасно ги контрастира светлината и сенката за поверодостојна слика. Откријте го светот во голема јасност преку екранот.

2400 × 1080 Висока резолуција

5000000: 1 Одличен контраст

90Hz Стапка на освежување

Одличен квалитет на фотографијата, ослободете ја вашата креативност

Затвори