Складирање и RAM меморија

8 + 128 GB, 8 + 256 GB
LPDDR5 + UFS 3.1

Димензии

Висина: 163,7 мм
Ширина: 76,4мм
Дебелина: 7,8 мм
Тежина: 196гр

Екран

Рамен екран
FHD + 6,67 “AMOLED DotDisplay
Материјал за емитување на светлина Samsung E4
2400х1080
Сооднос: 20: 9
Однос на контраст: 5000000: 1
Осветленост: 900nits (тип HBM), 1300nits (врв)
Опсег на бои: DCI-P3 100% (тип)
Приказ на TrueColor: JNCD≈ 0,36, ≈E≈ 0,35

Стапка на освежување: до 120Hz
Touch: до 360Hz
HDR10 +
Супер резолуција
Поддржува MEMC
Сензор за амбиентално светло од 360 °
Corning® Gorilla® Glass 5
DisplayMate A +
SGS Seamless Pro 120Hz

Процесор


Qualcomm Snapdragon 888
Qualcomm®️ Kryo 80 680, 5nm енергетски ефикасен процес на производство, до 2,84Hz, со технологија Arm Cortex-X1
GPU: GPU на Qualcomm® Adreno ™ 660
AI: 6-AI мотор
X60 модем за брза поврзаност со 5G

Камера


108MP главна камера
f / 1,75
0,7μm, 9-во-1 сместување во еден голем 2,1μm пиксел
Големина на сензорот 1 / 1,52 ”
7p леќа
Ултра-широк агол од 8MP
f / 2.2
ФОВ 119 °
5MP телемакро камера
f / 2.4
AF (3cm-7cm)
Карактеристики на фотографијата на задната камера
AI-камера 6.0
Ноќен режим 2.0 (широк / ултра широк)
Видео карактеристики на задната камера
Ау аудио
MAGIC зумирање, Бавно затворање на блендата, Замрзнување на времето,  Видео на рамката за замрзнување
Видео HDR10 +
Видео со време-траење
Снимка на видео задна камера
8K 7680×4320 | 30fps
4K 3840×2160 | 60fps, 30fps
1080p 1920×1080 | 60fps, 30fps
720p 1280×720 | 30fps
20MP предна камера
f / 2.45
Големина на пиксел од 0,8μm, голем пиксел од 1,6μm 4-во-1
Карактеристики на фотографијата на предната камера
Ноќен режим
Видео одлики на предната камера
HDR видео
Безбедност
Страничен сензор за отпечатоци
Отклучување на лице за AI
Безбедност
Поддржува Google Pay

Мрежа и поврзување


Двојна сим
Мрежни опсези:
Поддржува 5G / 4G / 3G / 2G
2G: GSM: 850/900/1800 / 1900MHz
3G: WCDMA: B1 / 2/4/5/8
4G:
LTE FDD: B1 / 2/3/4/5/7/8/12/17/20/28/66
LTE TDD: B38 / 40/41
5G: n1 / n3 / n5 / n7 / n8 / n20 / n28 / n38 / n41 / n77 / n78

Оперативен систем

MIUI 12, Android 11

Содржина на пакетот

Mi 11i / Адаптер за напојување / USB Type-C кабел / Type-C до 3,5 mm адаптер за слушалки / Алатка за исфрлање на СИМ / Заштитен случај / Упатство за корисник / Гарантен лист

Затвори