Број на производMJJGTYDS03FM
Големина на производот410 mm x 291 mm x 88 mm (главна единица)
Тежина7,2 кг
Бојацрна
Фокус на леќатаЕлектрично фокусирање
Потрошувачка на енергија<300W (режим на високо осветлување)
Внесување на напојување200-240V ~, 50 / 60Hz
Потрошувачка на енергија во мирување<0,5W
Технологија на дисплеј0,47 “ДМД
Технологија на извор на светлинаALPD
Стандардна резолуција4K (3840 x 2160)
Фокус на леќатаЕлектрично фокусирање
Однос на фрлање (TR)0,233
Препорачана големина на екранот80 “-150”
Режим на осветленостГледање филмови, истакнување
ПроцесорT962X-H
RAM меморија2 GB DDR3
Вградено складиште16 GB eMMC брза флеш меморија
Оперативен системАндроид ТВ (9.0)
компатибилностКомпоненти на плеерот Mi TV
Аудио и видео безжичен
пренос
Wi-Fi модул Mi TV
Динамичка сликаПоддржете HDR