Mi 9T Pro – Spec

Спецификација
МоделMi 9T Pro
Сим картички

Dual Nano SIM card dual standby

БојаЦрна| Плава | Црвена
Меморија6GB RAM + 128GB ROM
Јазик

Сите

Процесор

CPU: Snapdragon 855, Octa Core 2.84GHz
RAM: 6GB
GPU:Adreno 640

Оперативен системMIUI 10
Екран

Display Size: 6.39 Inch FHD display 
2340 x 1080 FHD+, 403 PPI
103.8% NTSC color gamut
Режим за сончева светлина, ноќен режим, режим на читање, Стандарден режим
Прилагодување на температурата на бојата

Камера

AI triple camera
48MP Sony IMX586 Camera 
48MP+8MP+13MP Rear camera
f/1.8 aperture, 1.6μm
Single tone flash, PDAF, EIS
Засилена фотографија со слаба осветленост
HDR прилагодувања, Панорама, препознавање лице
Предна камера од 20 MP
Селфи светло, тајмер за селфи
Препознавање лице

Видео записи: 4K: 60fps / 30fps; 1080P: 60fps / 30fps; 720P: 30fps; 1080P видео со бавно движење: 120fps / 240fps / 960fps; 720P видео со бавно движење: 120fps / 240fps / 960fps

Мрежа

Поддржува протоколи: 802.11 b / g / n
Поддржува 2.4G WiFi / WiFi директен / WiFi дисплеј

Батерија

4000mAh литиум-јонска полимерна батерија

Сензори

Сензор за далечина, сензор за светло на екранот, сензори за забрзување, жироскоп, електронски компас, сензор за фокусирање на камерата.

Големина

Димензии: 156.7 × 74.3 × 8.8mm

Тежина: 191g

Пакување

1 x Телефон

1 x Адаптер за полнење
1 x USB Type-C Data кабел
1 x игла за замена на SIM катричката
1 x Футрола
1 x Упатство за користење