Mi A3 – Overview

Mi A3

48MP ултра широка тројна камера.
Сензор за отпечатоци вграден во екранот

AI тројна камера, перформанси на ниво на предводник
Повеќе од 48MP + 8MP + 2MP. Најдобрите изненадувања се во деталите.

Сензор 48MP на Sony во примарната камера
Леќи 6 pcs, отвор f / 1,79

Ултра леќи со широк агол од 118 °
Корекција на искривување со ултра широк агол

Сензор за длабочина
Совршени портрети во секое време

Зафатете го целосното спокојство на природните предели заедно со леќите со ултра широк агол
Фаќајте ги неверојатните згради со кои се соочувате при патувањата во целост со леќите со ултра широк агол.
Previous slide
Next slide

Зачудувачки 32MP

AI селфи камера

Најдобрата предна камера на Xiaomi.
Целосно оптимизиран и поспособен AI гарантира дека секое селфи излегува совршено.

Процесор Qualcomm® Snapdragon™ 665 AIE
Процесната технологија од 11nm обезбедува помала потрошувачка за подолг век на батеријата.
Kryo ™ 260 процесорот | GPU Adreno ™ 610

Сензор за отпечатоци на екранот

Целосно надграден за точност на отклучување како никогаш порано.
Со подобрената технологија со оптички сензори за отпечатоци на екранот, снимањето отпечатоци и стапката на отклучување доби големи надградби низ поголемите области за сензори и подобрените микро-далечински оптички леќи што може да осети големина до 7,2 μm пиксели. Исто така, работи подобро во екстремни ситуации, како што се области со силна светлина, ниска температура.Покрај тоа, овој телефон доаѓа со можности за отклучување на лице со АИ.

4030mAh батерија со висок капацитет

Поддржува брзо полнење од 18W. Обновете ја целосната батерија побрзо отколку што можете да замислите.
Резултатите од тестот покажуваат дека батеријата нуди време на подготвеност од 20 дена, 30 часа време на повик, 13 часа играње

Напојување со Android One

Секогаш добивајте ги најновите иновации на Google
кои ви помагаат да бидете организирани и продуктивни.

Беспрекорни кривни за да одговара на секоја рака

Блескав дизајн кој се чувствува исто толку супер како што изгледа.
Задно и предно Corning® Gorilla® стакло 5 | 6.088 AMOLED Dot Drop display | 3D заоблен заден дизајн

Извлечете повеќе од бојата
Три избори, но повеќе од само три бои. Mi A3 ја рефлектира светлината како океанот и ја менува својата боја како што се врти.
Доживејте ја чистотата на лист снег, спокојството на синото море или медитацијата на сиво небо.

Белешки
[1] Сите податоци на оваа страница во врска со полнењето и траењето на батеријата се добиени од лабораториите Xiaomi. Реалните резултати може да варираат во зависност од разликите во верзијата на софтверот, околината и телефонскиот број и може да не го одразуваат вистинскиот производ.
[2] 4030mAh се однесува на типичната вредност на капацитетот на батеријата на Mi A3. Пакувањето на телефонот вклучува полнач од 10W; телефонот поддржува брзо полнење од 18W. За оптимална ефикасност на полнењето, полначот 18W може да се купи одделно.
[3] Гугл, Андроид и други марки се заштитни знаци на Google LLC.
* Сликите на оваа страница се само илустрации и може да не го отсликуваат вистинскиот производ.
* Вистинската бесплатна меморија и капацитет може да варираат поради различни фактори. Бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од RAM меморијата, вистинската достапна меморија е помалку од наведената. Бидејќи телефонот доаѓа со претходно инсталирани апликации, вистинската големина на складирање е помала од наведената.