Mi Air Purifier 2H

Mi Air Purifier 2H

Дишете подобро со HEPA филтрите

Елиминира 99,7% од честичките до 0,3 микрони со HEPA филтрите
Стапката на емисија на чист воздух (CADR): 260
Следење на квалитетот на воздухот во реално време
Далечински управувач со апликацијата Mi Home

HEPA филтрите создаваат чист воздух за поздрав живот

Во пресрет на нашето наследство на поефективни саморазвиени системи за воздушен притисок,
Mi Purifier 2H го опремивме со HEPA филтри, кои се толку ефикасни за да ги елиминираат 99,97%
од честичките со големина 0,3 μm или поголема веќе во првиот слој.
Воздухот станува толку чист што може да помогне во ублажување на алергиите и заболувањата и
симптоми на астма, помагајќи да ги направите пролетните денови малку посветли.

Моќен проток на воздух

Висок притисок на воздухот за поширока циркулација

Моќниот проток на воздух ги достигнува сите страни на вашата просторија. Инспирирани од мотори на авиони, аеродинамичкиот систем на притисок создаден од нашиот тим за истражување и развој го доловува воздухот одоздола и го исфрла нагоре.
Контролите на паметниот телефон ви овозможуваат да се вклучува и исклучува од далечина, дури и кога вие сте далеку од дома (1). На овој начин секогаш сте сигурни дека ќе најдете чист воздух кога ќе се вратите дома.
 

HEPA филтри со филтрирање на воздухот од 360 °

 

Филтрите со висока ефикасност се неопходни за да се задржи воздухот чист. Нашите HEPA филтри од 360 ° го филтрираат воздухот преку три слоја за брзо и ефикасно прочистување. Примарниот слој ги филтрира поголемите честички, косата и прашината. Вториот слој е HEPA филтер H13 што зафаќа честички со дијаметар од 0,3 μm и погоре, вклучувајќи PM 2.5, честички од чад, влакна од миленичиња, полен, па дури и патогени бактерии (2). Конечно, третиот слој е направен од јаглен високо квалитетна активна состојка за апсорбирање на формалдехид и други штетни хемикалии, па дури може да ги елиминира мирисите. Кога е време да го смените филтерот, апликацијата на вашиот телефон ве предупредува, така што секогаш ќе знаете кога да нарачате нов.

Следење на квалитетот воздухот во реално време

Користете ја апликацијата Mi Home за контролирање на прочистувачот Mi 2H. Проверете ги промените на квалитетот на воздухот во просторијата во реално време, прилагодете ги режимите засновани на големината на собата, дознајте повеќе за нивото на влажност на воздухот и повеќе, поставете автоматско вклучување / исклучување на автоматското напојување и известување дали е време за замена на филтерот.
Почист воздух за попаметен живот.

Дознајте повеќе за паметните контроли>​

Ниска потрошувачка на енергија Помалку бучава, помала потрошувачка

Спијте мирно со ултра тивок Mi Air Purifier 2H. Напредната аеродинамика ја намалува бучавата и отпорноста на ветерот за да не ви го наруши одморот. Прилагодениот јапонски мотор на Nidec е исклучително енергетски ефикасен, троши 58% помалку енергија и користи само 4,8 W во нормален режим.
Во ноќен режим е толку тивок што дури нема да го забележите неговото присуство.
Ниска потрошувачка
на енергија​
Прочистувачот на воздух Mi Air 2H циркулира чист воздух одвнатре со систем на притисок кој го турка воздухот во секој агол на просторијата.

Прочистувач Mi Air 2H

Воздухот во просторијата се прочистува за 10 минути
CADR со високи перформанси 260m³ / h
  1. ​CADR е под влијание на областа и висината на просторијата. Ефективната област на Mi Purifier 2H се заснова на стандардот на прочистувачи на воздухот (GB / T 18801-2015): Ефективна област = CADR x (0.07-0.12). Податоците се обезбедени од извештајот за тест CADR на Центарот за тестирање на индустриската микробиологија Гуангжу.
  2. CADR “Стапка на испорака на чист воздух” е меѓународен стандард за мерење на ефективноста на прочистувачот на воздухот. CADR на Mi прочистувачот  се мери под специфични услови за испитување и капацитети со насочени загадувачи (честички и гасовити) со единици за мерење во кубни метри на час (m3 / h).
  3. [1] Инсталирајте ја апликацијата Mi Home за да го контролирате Mi Air Purifier 2H далечински. Бучавата во режимот со голема брзина е поголема отколку во режимот Нормален или ноќен.
  4. [2] ХЕПА филтрите отстрануваат екстремно ситни честички и загадувачи, вклучително алергени во воздухот (полен, грини од прашина, влакна од домашно милениче, мувла, итн.), Како и бактерии и некои вируси
  5. [3] Резултати врз основа на тест извештајот на Центарот за тестирање на индустриската микробиологија Гуангжу.
  6. Надворешните детали може да се разликуваат малку во зависност од различните производствени делови и може да бидат предмет на промена без најава.

​Горенаведените податоци може да варираат во зависност од различни услови на животната средина.​