Mi Box 3 – Android TV box – Overview

Mi Box

4K Android TVTM set-top box
HDR видео
Bluetooth гласовни команди на далечински
управувач

Дизајн со освоени бројни награди

Mi Box има елегантен и иновативен дизајн има добиено интернационални признанија од
Red Dot и Good Design Аward.

Размислувај надвор од кутијата
со Android TV 6.0

Поврзете се со нов свет на содржина и забава во вашиот дом со Mi Box. Се работи за најновиот Android TV 6.0 кој е лесен за користење, поддржува говорни контроли и Google Cast TM. Гледајте ги омилените ТВ-емисии, играјте игри, видете ги вестите или слушајте радио. Mi Box, исто така, дозволува гледање на видеа на YouTube!

Апликации

Сè изгледа подобро на големиот екран: YouTube, Sling TV, Netflix, Vudu, Fandango Now и многу повеќе. Играјте и забавувајте со часови со пристап до хитови, блокбастери, радио станици и вирални видеа.

Watch HGTV’s Property Brothers on Sling TV

Гледајте пошироко

Одете од малиот екран на вашиот мобилен телефон до големиот екран на телевизорот само со еден допир. Mi Box има вградено Google Cast, со што ќе можете да прикажувате емисии, филмови, музика и друго од вашиот телефон, таблет или лаптоп на вашиот телевизор

Само допрете за да гледате безжично

Прикажувајте преку  iPhone®, iPad®,
Android уред или лаптоп директно на вашиот ТВ

Супербрз стриминг

Изговори и пронајди

Конечно, ТВ кој слуша. Се што треба да направите е да прашате. Зборувајте  на далечинскиот управувач и Mi Box ќе го пронајде тоа што го изговарате. 

Гледајте во HDR режим

Гледајте видео со подобри детали, ликовите оживуваат со живописен контраст, боја и јасност.

*Мора да поседувате HDR ТВ и HDR- видео содржина.

HDMI2.0a

HDMI2.0a приклучокот е најбрзиот начин да пренесете видео до вашиот ТВ. Со брзина од 18Gbps, значително го подобрува квалитетот, правејќи го
Mi Box идеален за гледање во 4K Ultra HD and HDR video.

Супер брз стриминг, 60fps 4K decoding

Моќен видео декодер е исто како да имате процесор со брзи перформанси. Mi Box поддржува до 60 слики во секунда што е дупло од останатите ТВ боксови.

Што е потребно за да играте како професионалец?

Мi Box подджува игри

 Mi Box има вграден процесор со високи перформаси. Само поврзете со  bluetooth џоистик, и повикајте ги пријателите. Време е да започнете со игра!

Quad-core
CPU

3+2-core
GPU

2GB
DDR3 RAM

8GB
eMMC Flash

Bluetooth
gamepad support

USB unlimited
storage expansion

Чуствувајте се како да сте во кино

DTS and Dolby сараунд звук

Mi Box ги поддржува Dolby Digital Plus and DTS multichannel HD audio encoding.

DTS

Dolby Digital Plus

Се поставува во 3 едноставни чекори

1. Поврзете со ТВ

2. Поврзете со WiFi

3. Започнете со гледање

* Android TV, Google Cast, Google Play and other marks are trademarks of Google Inc.