Mi Dash Camera – Spec

Изглед

Димензии: 87.5 * 53 * 18 mm
Боја: Црна

Карактеристики

Модел на производ: MJXCJLY01BY
Сензори: SONY IMX323, 1 / 2.9 инчен CMOS
Процесор: Mstar MSC8328P Резолуција: 1920 * 1080
Објектив: F1.8 дијафрагма, 160 ° широкоаголен објектив
Батерија: 240mAh
Инсталација: Високо квалитетни пластични и електростатски налепници
Влезен метод: копчиња на допир
Напојување: 5V / 2.0A
Конекција: Wi-Fi 802.11 b / g / n
Звук: Вграден микрофон и звучник
Екран: 3.0TFT HD LCD
Тежина: 90 g
Содржина на пакетот: Камера x1, Рамка x1, Високо Температурна налепница x2, полнач x1, рачка x1, високотемпературно лепило x2, кабел за фото апарати 3.5m