Mi Electric Scooter (Black)

Mi Electric Scooter

Движете се без прекин

Интуитивен и едноставен за учење со издржлива батерија од 30 километри. Двоен систем за кочење. Пренослив преклоплив дизајн

Минималниот, но модерен дизајн на Mi Electric Scooter е добитник на престижната награда “Најдобро од најдоброто” на Red Dot, како и iF Design Award 2017. Mi Electric Scooter има напреден дизајн кој инспирира и се движи, исто како што те движи напред.

Слобода на движењето

Функционира едноставно исто како што изгледа

Секој аспект на Mi Electric Скутер е направен со едноставност. Рамката, компонентите и додатоците на скутерот го користат истиот геометриски јазик за дизајнот кој ја става употребливоста и едноставноста пред се. Едно копче ќе го скроти скутерот, црвените акценти на дизајнот ќе додадат модерност. Mi Electric Scooter е направен да изгледа добро и вие да се чувствувате добро.

Отклучете, преклопете, заклучете. 

Се преклопува за неколку секунди со 3 едноставни чекори

Едноставно свртете ја рачката за превртување за да се преклопи, а ѕвончето на скутерот се закачува на бравата на задното тркало. Резултатот е компактен и сигурен преклопен дизајн кој е совршен за сместување на Mi Electric Scooter дома, во канцеларија или во багажникот на автомобилот.

Aлуминиумска рамка

Тежина од само 12.5kg

Цврстата рамка е изработена од алуминиум од аероспејс, кој има мала густина и висока структурна сила. Исто така има одлична топлинска спроводливост и отпорност на корозија за дополнителна издржливост. Само со 12,5 килограми, Mi Electric Scooter има одлична пренослива големина и тежина за носење и за маневрирање по скали и тротоари.

Рачки кои што не се лизгаат

Обезбедува одлично држење и контрола над скутерот, дури и за подолгите возења.

Контролирано забрзување

На педалот за гас притиснете нежно надолу и прилагодете го притисокот додека не достигнете удобна брзина.

 

 

 

 

Преглед на ниво на батерија

4 LED светлата за известување на контролната табла го покажуваат преостанатото траење на батеријата.


Копче за вклучување[2]

Едно притискање за да се вклучи. Долго притиснете за да се исклучи. Кога е вклучен Mi Electric Scooter, краткото едно притискање ќе вклучи / исклучи фарови. Двојно притиснете за да се префрлате помеѓу нормален и еко режим за заштеда на енергија.

Ултра јако предно светло
Фаровите се неопходни за ноќно возење, но сепак не ги имаат сите скутери. Mi Electric Scooter располага со ултра-светли фарови од 1,1W со опсег до 6 метри за дополнителна безбедност.
Црвени задни светла за сопирање
Црвени задни светла јасно трепкаат при сопирање како предупредување до другите пешаци и возила на патот зад вас.
Преден и заден двоен систем за сопирање
Опремен со систем за сопирање на дискови и eABS регенеративен систем за кочење со антиблокирачки систем за ефикасно и одговорно растојание на сопирање од само 4 метри. [3]
Previous slide
Next slide

Гуми кои што апсорбираат удари за полесно возење

Големите 8,5-инчни предни и задни гуми имаат одлична амортизација и анти-лизгачки компонетни. Во комбинација со мотор за DC без четка со моќност од 250W за стабилна излезна моќност, Mi Electric Scooter е поставен да дава полесно и поедноставно искуство за возење.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30 километри издржливост на батерија [4] со паметно управување на енергија

Неколку 18650mAh литиумски батерии со висок капацитет обезбедени од LG обезбедуваат до 30 км патување со едно полнење. Управувањето со паметните батерии преку апликацијата го прикажува здравјето на батеријата и ве известува веднаш ако има проблеми.

Заштита од краток спој

Заштита од прекумерна струја

Двојна заштита од преполнување

Двојна заштита од преголемо празнење

Отпорност на температура

Заштита од автоматско засилување на абдоминалниот напон

Ја обновува и регенерира енергијата

Со цел да се зголеми траењето на батеријата, Mi Electric Скутерот ја конвертира и складира кинетичка енергија за време на забрзувањето во електрична енергија. Исто така е опремено со регенеративнен систем за сопирање за дополнителна моќност. Ова го подобрува идното сопирање и го подобрува траењето на батеријата во исто време.

Статистика на апликацијата
Претворете го вашиот паметен телефон во контролната табла. Едноставно поврзете го Mi Electric Scooter преку Bluetooth и користете ја апликацијата за да ја видите моменталната брзина, преостаната моќност и други статистички податоци за возењето во реално време. Ажурирањата на фирмверот осигуруваат дека секогаш имате најдобро искуство за возење.
Cruise control
Овој режим ќе ја контролира вашата брзина рамномерно без притоа да губите брзина. Овој режим ја штеди вашата батерија.
Previous slide
Next slide
  1. Забелешка од просечната брзина на одење на возрасни што е приближно 1m / s или 3.6km / h.
  2.  Ве молиме внимателно прочитајте го упатството за користење. 
  3. 4-метарското растојание потребно за сопирање, мерено со брзина од 20 км / ч, при температура од 20 ° C, товар од 75 kg, притисокот на гумата од 35 PSI и на рамен и сув асфалт. 
  4. Опсег од 30 км со едно полнење на батерија, мерено под следниве услови: оптоварување 75кг, температура од 25 ° C, рамен пат без силни ветрови, режим за заштеда на енергија и постојана брзина од 15км/ч. Резултатите може да варираат врз основа на различни тежински оптоварувања, температура, брзина на ветерот, работни навики и други фактори. 
  5. Контролата на патувањето (Cruise control) не е препорачано при брзини од 18км / ч, на закривени патеки, при лоши сообраќајни услови, или за време на дождливите и снежните услови.
    * Горенаведените податоци се базираат на внатрешни лабораториски тестови и се спроведуваат во контролирано опкружување. Резултатите можат да се разликуваат врз основа на вистинска употреба и услови на животната средина.

Let’s stay in touch

Get updates on sales specials and more.

Follow Mi

We want to hear from you!