Mi Eлектрична четка за заби

Ефикасна моќ за поефикасно чистење

Високо ефикасен соничен мотор со магнетна левитација, отпорен на корозија, четка без метални елементи, неколку прилаготливи четкици.

Високо ефикасен соничен мотор со магнетна левитација

Четка без метални делови, без корозија

Неколку различни режими на четкање

Технологија за детектирање на позиција

Mi Електрична четка за заби

Живејте го животот со насмевка

Четкањето на забите може да изгледа како мала работа, но има изненадувачки големо влијание врз нашиот секојдневен живот. Редовното четкање не само што произведува поздрава насмевка, тоа ни помага да имаме поголема самодоверба. Како можеме да го подобриме здравјето на нашите заби и да создадеме убава, самоуверена насмевка? Ми Електричната четка за заби ви нуди сосема ново решение!

Големата четка за заби треба да ги исполнува следниве 4 барања

Подлабинско четкање

Поздраво четкање

Паметно чистење

Полесно четкање

Електрична четка за заби
со исклучителна моќ

Високо ефикасен соничен мотор со магнетна левитација

Длабинско чистење на важите заби

Електричната четка за заби не само што има високо фреквентни вибрации, туку има и исклучителна моќност. Високо ефикасниот соничен мотор со магнетна левитација развиен од германски и јапонски експерти вибрира над 31.000 пати / минута и има вртежен момент од над 230 gf.cm*. Ова значи дека моќта не само што останува концентрирана во високите фреквенциски вибрации, туку и дека е поефикасно трансферирана директно на четката. Дури и кога е во контакт со вашите заби, главата на четката ја одржува својата моќ. Четката темелно навлегува и ги чисти и најтешко достапните места.

Click the video to see how its power compares *230gf.cm: When you put the Mi Electric Toothbrush up against your teeth to begin brushing, its vibrations stay strong.

Електрична четка која го штити здравјето на вашата уста

Обичен изглед, извонредни перформанси

Четка со високоа густина, не корозивна и без метални делови

Иако изгледа обично, оваа мала четка е сосема различна од обичните четкички. Главата на четката има антикорозивна технологија без метал. Влакната се цврсто споени со топлина. За разлика од обичните четки нема опасност од корозија или пак заробување на храна помеѓу влакната на четката. Изработена е со висококвалитетни меки влакна создадени од американската компанија DuPont, и нуди дури 40% потрајни влакна. Секое едно влакно е исполирано за по добро четкање и избегнување на воспалување на непцата.

* Compared to other brush heads with the same surface area, anti-corrosion, metal-free bristles have a density that is approximately 40% higher than metal bristles.

Обични влакна

Полирани влакна

Интелегентна и лесна за користење

Три различни режими за четкање

Копчето за вклучување / исклучување на електрична четка за заби може да се користи за префрлување помеѓу стандардниот режим, неженот и прилагодениот режим. Корисниците можат да го изберат режимот на четкање што најмногу одговара на нивните потреби за чистење на забите.

Стандарден режим

Мек режим

Персонализиран

Power/Bluetooth индикатор

Поврзување со апликација за персонализирање на четкањето

Нашата програма за прилагодување ви овозможува да поставите своја сопствен режим на четкање, јачина а и разновидни функции за орална нега, кои се најпогодни за вашата исхрана и за секојдневните навики. Преку поставките, исто така можете да ги надградувате вашите режими и функции за да задоволите уште поголем избор на потреби за чистење на заби.

Четката знае како ги четкате вашите заби

Како знаете дали рамномерно ги четкате забите? Mi електричната четка за заби ќе ви помогне да го дознаете тоа. Има вградено сензор кој ја мери позицијата на главата од четката. 

Следи 6 различни зони, снимајќи во која зона сте и колку долго четкате таму.

* Кога ќе се поврзете со апликацијата преку Bluetooth, исто така можете да го видите резултатот што ви е даден секој пат кога ќе четкате. Апликацијата ги евидентира статистичките податоци како траење, покриеност и униформност, и можете да го видите и споделите вашиот извештај за четкање на дневна, неделна или месечна основа, овозможувајќи ви постојано да го следите вашето здравје.

* Додека четкате ви прпорачуваме бавно и рамномерно да ја движите четката со што ќе добиете најдобро чистење и масажа на непцата.

Електрична четка која што се грижи за корисникот

Едно полнење трае до 18 денови

Дисплеј кој покажува дали батериите се полни

Нема ништо полошо од тоа да сакате да ги измиете своите заби а електричната четка да снема батерија или пак да се исклучи во текот на четкањето. Тоа е незгодно и досадно. Вградената литиумска батерија од 700mAh од Mi Electric, во споредба со NiMH батериите, има долг работен век кој не страда од деградација. Со едно полнење батеријата може да издржи и до 18 денови. * Освен тоа, можете да го следите нивото на батеријата користејќи ја апликацијата на вашиот паметен телефон, осигурувајќи дека нема да снемате батерија.

*18-day battery life is based on a 2 minute brushing time using Standard mode twice a day. Using the customization feature or brushing at different frequencies will have an effect on the estimated battery life.

База за полнење која што е безбедна и квалитетна

Универзалниот USB приклучок на Mi четката за заби овозможува директно поврзување со различни уреди за полнење, вклучувајќи и преносни батерии или лаптоп. Во исто време, приклучокот за полнење автоматски може да открие дали или не е присутна Ми Електричната четка за заби, кога четката е ставена тој полни со најголема моќност.Ако некој стран метален предмет, како прстен или монета, падне во отворот за полнење, тој автоматски влегува во режим со ниска моќност за да спречи случајно прегревање што може да доведе до повреда при допир. Оваа автоматска функција е дизајнирана да помогне да се осигури вашата безбедност.

IPX7 отпорност на вода

Функционална и прекрасна

Употребата на процес со повеќекратно вбризгување овозможува секој дел од телото да се спои со “запечатена” врска. Ова создава беспрекорен екстериер чие тело и база имаат IPX7 рејтинг за отпорност на вода. * Телото има мат бела површина со додадена текстура за против лизгање. Ова создава едноставен и чист изглед, комбинирајќи погодност и елеганција.

Дизајн кој што не се лизга

Кога станува збор за безбедноста на корисниците, ги зедовме предвид и најмалите детали. Со цел да се спречи лизгање или паѓање на четката за заби поради влажни раце додека четкате, Ми Електричната четка за заби има текстура против лизгање.

Неприметливо копче за вклучување 

Заборавете на заглавување од исушена паста

Четката за заби се карактеризира со копче кое што е вметнато под силиконското тело. Неприметливо и дополнително заштитено од вода и паста.

Едноставна база за полнење

Безразлика како ќе ја приклучите четката таа сама ке се намести

Ми-Електричната четка за полнење е дизајнирана за да овозможи приклучување во 3 различни насоки со ограничување од 120 °. По четкање на забите, може да ја ставите четката за заби на базата за полнење колку што сакате. Дури и ако е вметната под агол или не е поставено безбедно, тоа не е проблем. Четката за заби автоматски ќе се премести во правилната положба на приклучокот за полнење.

На долниот дел се наоѓа прстен во боја

Изберете боја за да не ја мешате четката со другите

*All of the data listed above has been produced by testing conducted at the Soocare toothbrush lab. There may be some variation based on individual usage.

Затвори