Mi Laptop Air 13.3 ” – Overview

Eкстремно елегантен со високи перформанси

Благодарение на тенката и компактна изработка, ќе бидете во можност да го носите 13.3 “Laptop Air каде и да одите, нема воопшто да ја чувстувате неговата тежина носејќи го во една рака. Овој лаптопт со минималистички дизајн и високи перформанси е достапен во темно сива боја која што дава чувство на елеганција.

Графичка картичка со високи перформанси и безгришно гејмање благодарение на 2ГБ РАМ меморија. 

Со GeForce® MX150 графичката картичка и 2GB VRAM GDDR5,  Mi 13.3 “Laptop Air целосно ќе го промени вашиот поглед за перформансите на овој тип мали лаптопи.

Брзо користење без прекин, благодарение на 
високите перформанси и 8 ГБ РАМ меморија

Неверојатно брзо уклучување и користење! 
Поради 256GB PCIe SSD

28 % побрзо од DDR3
+ 3 побрзо од  SATA
 

DDR4 RAM дозволува и за 15% поголемо користење на перформансите, додека SSD PCIe (дозволува течен пренос на податоци во меморијата) ја зголемува брзината на читање на меморија и зачувување на информациите дури до 3 пати. Дополнително нуди можност за проширување на SSD меморијата.

Целосно нов дизајн на систем за ладење со метални перки за дури
63% поголем проток на воздух.

Ова не само што дозволува подобро ладење на лаптопот туку дополнително дозволува за искористување на целиот потенцијал и перформанси. 

Совршен дисплеј со минимални маргини. 
Многу подобар квалитет со FHD дисплеј.

Дебелина на маргината изнесува само 5.59 mm, и нуди одличен сооднос помеѓу екранот и рамката. Благодарение на резолуцијата од 1920×1080 pixels, го прави овој екран за  1.8 пати подобар од 24 ” инчен обичен екран. Секој пиксел дава совршена светлина и нуди живописни бои.

  • FHD display 1080p resolution
  • 5.59 mm Ultra thin margin
  • Resistance 7 The Third Generation Corning® Gorilla Glass®

Батерија со трајност од 9.5 часови и полнење до 50% за само 30 минути!

Автономијата на овој уред претставува огромна предност, издржливата батерија ќе ви ги намали нервозите и благодарение на брзото полнење драстично ќе го скратите времето на чекање.

AKG Звучници 
Висок квалитет на звук со производство во Австрија

Специјално избрани AKG звучници, во друштво со Dolby® Audio ™ премиум аудио технологија, ќе ги задоволи потребина и на оние што највеќе бараат. Затворете ги своите очи и уживајте во звукот како да сте во кино сала.