Previous slide
Next slide

Qualcomm® Snapdragon™ 845 со до 6GB RAM и 128GB простор

Изнонредни перформанси

Уметничко ремек-дело

Дисплеј на целиот екран + заоблен керамички дизајн

Збогатена реалност

Ги подржува компатибилните AR игри и апликации

Qi бежично полнење со високи перформанси

7.5W бежично брзо полнење

Боја:

Ултра-сензитивна AI двојна камера

Изнонредни перформанси дури и во мрак

AI-збогатена фотографија

Неверојантно AI dreamscaping

Мулти-фунционален NFC

Подржува читање/пишување, емулација на картички, Android Pay и пренос на фајлови

Глобална компатибилност

Може да користи 43 бенда/6 модуса

Спецификации

Qualcomm® Snapdragon™ 845
Врвни перформанси

Qualcomm® Snapdragon™, up to 2.8 GHz 
Adreno 630 GPU брзина до 710 MHz

6GB RAM + 64GB простор

6GB RAM + 128GB простор

Голем број на фактори го намалуваат реалниот капацитет на просторот. Поради фактот што некој процент од RAM-от е искористен од оперативниот систем, реалниот капацитет на користење ќе биде помал од капцитетот наведен во описот. Бидеќи оперативната инсталација и преинсталираните апликации земаат дел од просторот, вистинскиот капацитет на слободниот простор ќе биде помал од наведениот

Диспеј на целиот екран

5.99 инчи

18:9 Дисплеј на целиот екран

5.99″ (дијагонално)
18:9 screen aspect ratio
2160×1080 FHD+, 403 PPI, 1500:1 контраст сооднос (typ)
DCI-P3 color gamut
Подесување на температура на боја
Дисплеј на сончева светлина
Ноќен дисплеј
Режим за читање
Подржува стандарден дисплеј
Подржува HDR

Димензии

Висина: 150.86mm
Широчина: 74.9mm
Дебелина: 8.1mm
Тежина: 189g

Полнење и батерија

Qi бежично полнење 
Прилагодлив на сите Qi стандардни бежични полначи
3400mAh (typ) / 3300mAh (min)
7.5W брзо полнење, Qi стандардно бежично полнење
Подржува QC3.0 брзо полнење со кабел
USB Tип-C днонасочен конектор
Вградена Li Polymer батерија која се полни

Камера

Ултра-сензитивна AI двојна камера

101 DxO фото оценка

12MP леќи со широк агол, оптичка стабилизација на слика со 4-оски, f/1.8
12MP телефото леќи, портрет леќи, f/2.4

Задна камера

Портрет режим со замаглување на позадината
Двоен пиксел автофокус
оптичка стабилизација на слика со 4-оски
Флеш со еден звук
Технологија за подобрување на слабо светло
HDR прилагодувања
Панорама

Рафално сликање
Препознавање на лик
AI-powered Beautify, стандардна адаптација за променливи изрази на лицето

Задна AI dual камера

AI детектирање на сцена, 206 сценарија во преку 25 категории
AI-powered динамичен bokeh
AI Супер Резолуција

Предна камера

5MP, real-time AI bokeh
AI-powered Beautify, стандардна адаптација за променливи изрази на лицето
Препознавање на лице
Огледало
Front-facing HDR

Видео

4K видео, 30 fps
1080p видео, 30 fps
720p видео, 30 fps
Забавено видео 
240fps, 720p
240fps, 1080p

Глобални бенда

Dual Nano-SIM слот за картичка, било која може да се сетира како примарна СИМ
Подржува 4G+/4G/3G/2G
Подржува VoLTE повици

Забелешка 1: 4G услугите мора да се подржани од локалните телекомуникациски оператори и можно е да не се достапни во сите региони.
Забелешка 2: Само одредени оператори го подржуваат VoLTE Ажурирање на системот е можно кога ке се појави оптимизација на мрежата.

Бежична мрежа

Подржани протоколи: 802.11a/b/g/n/ac
Подржува 2.4G Wi-Fi, 5G Wi-Fi и Wi-Fi Директ
Подржува Wi-Fi 2×2 MIMO технологија и MU-MIMO
Подржува Wi-Fi дисплеј
Подржува Bluetooth 5.0
Подржува AAC, aptX, и  aptX-HD аудио

Компатибилност низ целиот свет
Mi MIX 2S може да се користи во  226 региони во светот

GSM

CDMA1X/EVDO

WCDMA

TD-SCDMA

TD-LTE

FDD-LTE

B2 / B3 / B5 / B8

BC0 / BC1 / BC6 / BC10

B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B6 / B8 / B9 / B19

B34 / B39

B34 / B38 / B39 / B40 / B41

B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / 
B13 / B17 / B18 / B19 / B20 / B25 / B26 /
B27 / B28 / B29 / B30

B41 подржува целосна 2496 MHz – 2690 MHz bandwith
LTE B41 4-антена технологија подржува 4×4 MIMO
BC6 нуди употреба на роаминг само во земји надвор од Европската Унија.

Сензор за отисок и копчиња

Сензор за отисок, микрофон, УСБ тип-ц, Звучник, копчиња за глас и копче за вклучување

Навигација и позиционирање

 • GPS
 • Galileo
 • GLONASS
 • BeiDou

Сензори

 • Ултрасоничен сензор на брзина
 • Жироскоп
 • Акцелерометар
 • Електричен компас
 • Сензор за амбиентално светло
 • Мотор за вибрации
 • Барометар
 • Hall сензор

Мултимедија пренесување

 • MP4
 • M4V
 • MKV
 • XVID
 • WAV
 • AAC
 • MP3
 • AMR
 • FLAC
 • APE

Подржаните видео формати вклучуваат H.265/HEVC (Main profile), H.264 (Основни/Главни/Високи профили), MPEG4 (Едноставни профили и ASP). Подржаните аудио формати вклучуваат PCM, AAC/AAC+/eAAC+, MP3, AMR – NB и WB, FLAC, APE, и WAV. Високо динамичен оптек (HDR) дисплеј е овозможено при слушање/гледање HDR10 содржини.

Содржина на пакетот

Mi MIX 2S / Mi MIX 2S заштитна прекривка/ адаптер за струја / USB Type-C кабел / Type-C кон аудио конвертер / алатка за поцизионирање на СИМ картичката / упатство за употреба

Затвори