Mi Play – Spec

Карактеристики

MediaTek P358-core ultra ефикасен процесор
4GB + 64GB
MediaTek P35, највисока фрефенција 2.3GHz 
IMG GE8320 графички процесор и до 680 MHz

* Вистинскиот достапен капацитет ќе се намали и ќе се менува поради многу фактори: бидејќи оперативниот систем зафаќа дел од меморијата (RAM), вистинскиот достапен простор е помал од наведениот капацитет на меморија; поради инсталирањето на оперативниот систем и претходно инсталираните програми кои зафаќаат дел од флеш меморијата (ROM).

Екран

19: 9 низ целиот екран
5.84 инчи (дијагонала)
1080 x 2280 FHD +, 432 PPI, 1500: 1 Контраст
Поддржува дневен режим
Ноќен режим
Режим на читање
Можност за прилагодување на температурата на бојата
Стандарден режим

Димензија и тежина

Должина: 147,76 милиметри
Ширина: 71,89 мм
Дебелина: 7,8 мм
Тежина: 150 ± 5 гр

Батерија

3000mAh / 2900mAh (мин)
Вградената батерија не е променлива 5V2A
Полнење, микро-USB

Камера

AI двојна камера Главна камера: портрет, заматенa заднина Стандарден HDR EIS видео стабилизација континуирано сликање Предна камера: предна HDR опција Режим на осветлување на самофилисна слика тајмер за сликање функција за препознавање на лице режим на огледало режим за замаглување на заднина

Останати информации

Слотови:

Поддржува Nano-SIM картички / микро-SD мемориски картички,
Поддржува двојни картички, може да биде 4G
Двоен слот за Nano-SIM картичката, секој слот за картичка може да се постави како главен.
Поддржува 4G/3G

Забелешка 1: Дали поддршката за 4G зависи од локалниот мрежен оператор?
Само една картичка може да биде 4G.

WiFi мрежи:

Поддржува 802.11a / b / g / n / ac (2.4G / 5G)
Поддржува 2.4G Wi-Fi / поддржува 5G Wi-Fi / поддржува Wi-Fi Direct
Поддржува Wi-Fi
Поддржува Bluetooth 4.2

Мрежи:
4G FDD-LTE TDD-LTE B1 / B3 / B5 / B7 / B8 / B34 / B38 / B39 / B40 / B41 (2555MHz – 2655MHz)3G WCDMA TD-SCDMA CDMA EVDO B1 / B2 / B5 / B8 / B34 / B39 / BC0 2G GSM CDMA 1X B2 / B3 / B5 / B8 BC0

Навигација и позиционирање:

GPS
AGPS
Glonass
Позиција на Beidou

Сензори:

геомагнетен
жироскоп
акцелерометар
сензор за осветлување
сензор за далечина

Мултимедија:

Аудио: AAC, HE-AAC v1, HE-AAC v2, AMR, AWB, MIDI, MP3, OGG VORBIS, WAV (Alaw / Ulaw), WAV (Raw), FLAC, OPUS
Видео: MPEG2 H.263 MPEG4 H.264 H.264 (4KSW) H.265 H.265 (4KSW) VP8 VP9 VC1

Содржина на продажниот пакет:

Мобилен телефон, полнач, USB кабел, SIM-картичка, инструкции, заштитна маска

Рам и меморија

4GB + 64GB

Боја

Црна