Mi Portable Mouse Gold – Spec

Изглед

Спецификации

Пренослив и мини-глушец се вклопува за патување, канцеларија, дома итн.
Поддршка за Bluetooth 4.0 / 2.4G двоен режим за поврзување  
Се напојува со 2 AAA батерии (вклучени во пакувањето) 
Компатибилен со Windows 7/8/10, но Windows 7 системот не е целосно компатибилен со Bluetooth

Бренд: Xiaomi
Тип: Компјутерски глушец
Карактеристики: Мини
Материјал: ABS
Боја: Шампањ Злато
Големина: Минимална

Резолуција: 1200DPI
Интерфејс: USB 2.0
Конекција: Bluetooth Bluetooth
Спецификација: Bluetooth 4.0
Опсег на фреквенција: 2.4G
Напојување: 2 x AAA батерија
Погодно за: Google TV Box
Поддржано кодирање: Не
Макро експрес поддшка: Не

Тежина на производ: 0.0780 kg
Тежина на пакување: 0.1800 kg
Големина на производот (Д x Ш x В): 11.02 x 5.72 x 2.36 cm / 4.34 x 2.25 x 0.93 инчи
Големина на пакетот (Д x Ш x В): 13.02 x 7.72 x 4.36 cm / 5,13 x 3,04 x 1,72 инчи

Пакетот вклучува

1 x Original Xiaomi компјутерски глушец, 1 x USB приемник