Mi Sports Bluetooth слушалки

Лесен | IPX4 отпорен на вода | Дизајн против паѓање

Лесни и разноврсни

Тежина само 0,51 унца. Mi Sports Bluetooth слушалките со микрофон ви овозможуваат да уживате во удобноста во секое време.

Отпорни на вода IPX4

Mi Sports Bluetooth слушалки ги исполнуваат IPX4 стандардите за тестирање на отпорност на вода. Без разлика дали трчате надвор или во теретана, водата нема да влезе во нив.

* После лабораториско тестирање, беа откриени дека слушалките ги исполнуваат IPX4 барањата за заштита од прскање и отпорност на вода. Како и да е, приклучокот отпорен на вода на портата за полнење мора секогаш да биде цврсто поставен. Отпорноста на вода може да опадне со тек на време заради нормално абење, а штетата предизвикана од потопување на слушалките во вода не е покриена со гаранцијата.
Број на извештај: GTS201703000021S01

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Нема проблеми со виткање

Тие користат флексибилно, еластично TPU тело што се враќа во првобитната форма откако ќе се постави преку увото, обезбедувајќи удобно, безбедно вклопување со увото.

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Центриран контролор

Контролирајте ја вашата музика со леснотија, совршено избалансираниот контролер никогаш нема да го прекине тренингот.

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Вграден клип

Практичниот клип помага во намалувањето на тежината, создавајќи сигурна и лесна форма.

Дизајнирано за потребите на корисникот

Главна калемена бакарна жица
Подвижната калемена бакарна жица користи високо квалитетна жица емајлирана со бакар, ги подобрува перформансите и создава побогат и детален звучен пејзаж.

Ултра тенок звучник
PET овозможува извонредни аудио перформанси. Дава инспиративен бас кој ви го подобрува искуството на слушање музика.

 

Долг век на траење на батеријата, до 5 часа

80-АС батеријата со висок капацитет Li-Polymer може да трае до 5 часа со едно целосно полнење.

* Времето за репродукција може да варира во зависност од употребата.

Отпорни на прљавштина 

Со нано-прскање и нежно бришење лесно ќе ги направите да изгледаат како нови. Со платно од јапонски Musashi Paint кој создава мазна површина.

Bluetooth 4.1

Qualcomm CSR8645 чипот поддржува различни нови функции 
и ви дава богата и разноврсна функционалност со Bluetooth.

Контрола на музика

Симултана телефонска врска

Компатибилни апликации

Намалување на бучавата CVC

Автоматско поврзување на уредот

До 10 метарско поврзување

 

Совршен погоден за секого

Обезбедени 5 пара различни ушни капачиња со различни големини за совршено вклопување

 

Складирање во мини водоотпорно ранче

Вклучено водоотпорно ранче за заштита од вода и прашина, да не влегува во слушалките.