POCO F2 Pro – overview

Краток преглед

 

                                         

                                          POCO F2 Pro

                                                                         powerfully cool

 

 

 

Нежните перформанси импресивни визуелни футуристички дизајн

Бркање ултра искуство

 

Qualcomm®
Snapdragon™ 865

Процесната технологија од 7мм обезбедува засилување на перформансите од 25%, подобрувајќи го графичкото рендерирање, при намалување на потрошувачката на енергија. Kyro 585™ процесорот | Adreno 650™ GPU

 

Опремен со LPDDR5 + UFS 3,1

Најновата меморија LPDDR5 и меморијата за блиц UFS 3.1 ги зголемува брзините на работа, значително го намалува товарот за неколку пати и олеснува на мулти задачи. Покрај тоа, намалената потрошувачка на енергија ќе се подобри и прошири траење на батеријата.

 

LiquidCool
Technology 2.0

Со повеќеслоен течен процес на ладење и едни од најголемите комори на пареа во индустријата заштитуваат 28% од телото, температурата на процесорот може да биде намалена за 14° C.

Влегување во новата ера на поврзаност

Брз и стабилен во секое време и каде било, едвај можете да ја почуствувате разликата помеѓу стриминг видеа преку интернет или гледање на преземената содржина. Можете исто така да уживате играјќи без лаг овозможувајќи ви целосно да се потопите во играта.

                                  

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                2.7 times                                                                                                                                                                                                                                                                                                               increase than WiFi-5

                                                                                       2.92 Gbps                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Downlink rate                                                  9.6 Gbps

                                                                                                                                                            WiFi-6 speed

 

 

 

Голема батерија. Енергија преку ден со леснотија

Батерија со висок капацитет од 4700mAh (тип), можете лесно да одите повеќе од еден ден пред да се наполни. Резултатите од тестот покажуваат дека батеријата поддржува време на мирување од 17 денови, 13 часа игри или 6 часа видео записи (1080p).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сликата на цел екран ќе ти пружи јасен и непречен преглед.

Забава со часови без напрегање на очите

 

 

                                    6.67” AMOLED

                                      Full Screen display

 

                                    2400×1080 FHD+

                                      High resolution

 

                                    HDR 10+

                                      Accurate color

 

                                    DC dimming

                                      Reduced flickering

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Попаметен екран

Трикратните сензори на амбиентално светло од 360° можат да откријат амбиентална светлина поточно за автоматско прилагодување на осветленоста на екранот. Никогаш повеќе нема да мора да се борите со слаб дисплеј под сончевата светлина или да биде заслепен од светлиот екран во темница. Овој дисплеј гарантира удобна употреба без разлика кога и каде.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Персонализиран дисплеј 

Пробај! Прилагодена на вашите параметри со прилагодување на шемата за бои за да го креирате вашиот приказ од соништата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вашата шанса да станете Про

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                       2MP depth sensor                                                       13MP ultra                                                                                                                                                                                                                         1.75μm pixel size, f/2.4                                                 wide-angle camera 123° FoV

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             64MP main camera                                                    5MP telemacro sensor                                                                                                                                                                                                   Sony IMX686 sensor                                                    1.12μm pixel size, AF(3-7cm)

                                                                                           

 

Претворете го животот во игран филм

120fps видео со бавно движење

Сакате да зачувате дел од забавата во животот? Користете ја опцијата брзина од 120fps на предната камера до снимање видеа. Секоја рамка вреди да се вкуси. 

Бидете креативни со повеќе функции

 

AI 8K video

 

 

Cinematic mode

 

 

Movie Frame

 

 

ShootSteady
Video

 

 

Статичко фотографирање на стручно ниво

Зумирајте до 2x со јасен фокус додека снимате макро снимки. Најдете уметност во секојдневните предмети.

Previous slide
Next slide

 

Користете ги леќите со ултра широк агол за да ја смените сценографијата во уметничкото

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ноќна опција 2.0 снимајте што другите не можат

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                    MIUI for POCO продолжува да дава полесно,

                    побрзо и поефикасно искуство.

                    Персонализираната фиока за апликации може

                    да ви помогне полесно да ги најдете групните

                    апликации. UI – уредот исто така има и темна

                    опција, што ја намалува потрошувачката на 

                    енергија и помага во олеснување на очите.

 

 

 

 

 

Визионерска естетика

Фузијата на симетричниот X и совршеното O се инспирирани од нашата фантазија за идната технологија.