Poco X3 NFC – Преглед

Токму тоа што ви треба

POCO X3 NFC

Qualcomm® Snapdragon™ 732G
120Hz DotDisplay
64MP quad camera.

Моќта
што ви е потребна

Глобално деби

QUALCOMM®
SNAPDRAGON™ 732G

“G” Стои заради моќноста на процесорот што дозволува играње на следно ниво. Qualcomm® Snapdragon™ 732G процесорот има голем капацитет за процесирање на графика и напредни AI пресметувачки способности. Користи 8 nm технологија за процесирање и осум јадрен чип за да постигне брзина до 2.3GHz.

6GB LPDDR4X
Најголемото достапно

До 128GB UFS2.1
Најголемото достапно

Водечки 4G процесор во 2020
AnTuTu резултат е 301,000
поени, подобар Qualcomm® Snapdragon™ 730G

Течна,ладна технологија 1.0 Плус

3D Дисперзија на топлина, играјте без проблеми

6℃

Максимална дисперзија
за процесорот

20%

Подобри перформанси во споредба
со стандарните начини
на дисперзија

① Повеќе слоен графит

Ефикасно ја дисперзира топлината од екранот

② Цевка за тецхно ладење

Заради цевките, ладењето е 70%
поефикасно, што дозволува
процесорот да е поладен

Нај-напредниот
екран што ви треба

120Hz ултра висока
стапка на FPS

Уживајте во мазноста секој пат кога пребарувате по интернетот

Со 120 рамки во секунда начинот на кој гледате и играте на телефонот никогаш нема да биде ист

240Hz ултра висока осетливост на допир 

Ви дава предност во играње
Инстантна реакција за одлично маневрирање

Телефони со 120Hz  имаат побавна реакција од 4.16ms

6.67″ FHD+
DotDisplay

2400X1080
Висока резолуција

20:9
Размер

91.25%
Размер на тело со екран

TÜV Rheinland
Low Blue Light сертификат

Прецизно наместен линеарен мотор по Z оска

Висока прецизност,
Вибрации,
Исто како конзола за играње

Забрзување, пукање и трчање си имаат свои различни вибрации
Вибрациите во 4D ги прават движењата во играта позадоволувачки

Непрекинат извор на енергија за постојано играње и непрекинато уживање

Огромна 5160mAh(typ) батерија

10 Часа играње
17 Часа гледање видеа
153 Часа слушање музика

33W Брзо полнење

Брзо полење 
62% за 30 мин
100% за 65 мин

Камерата која ви треба

Систем на четири поврзани камери

Четири леќи кои работат заедно за да ги
достигнат вашите креативни очекувања било каде и да сте

13MP ултра широка
аголна камера

FOV 119°

2MP macro камера

4CM

64MP главна камера

Sony IMX 682

2MP длабинска камера

1.75μm големина на пиксел

Previous slide
Next slide