Redmi 9 – over

Краток преглед

                 

                                         Redmi 9

                                                    AI quad camera | 6.53″ FHD+ display

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AI QUAD CAMERA

 

6.53″ Full HD + display

 

Helio G80 processor

 

5020mAh (typ)
high-capacity battery

 

Сликајте го вашиот момент

Слободно префрлете се меѓу различните опции за да снимате разни видови сценарија со AI – четириаголна камера.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погледнете ја убавината на секој начин

 

 

Проширете ги вашите хоризонти

Целосната резолуција од 2340×1080 со HD + обезбедува импресивно визуелно искуство и дава јасен поглед на светот околу вас. Со сертификација на сино светло, можете удобно да поминете долги часови на вашиот телефон без напрегање на очите.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повеќе енергија за вашето уживање

Моќни и стабилни перформанси, мазни мулти-задачи, непречено аудиовизуелно и за игри искуство.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Заборавете на времето

Батеријата со големина на POWERBANK  и 18W технологија за брзо полнење, секогаш ќе ви ја обезбеди потребната енергија, без разлика дали поминувате време гледајќи филмови, играте игри или остварувате телефонски повици.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нов освежителен изглед

Уникатниот кружен дизајн околу модулот на фотоапаратот дава чувство на рамнотежа и елеганција. Задниот дел има текстуриран дизајн кој спречува отпечатоци и го одржува уредот да изгледа нов во секое време. Со градиентен дизајн на бои, за уникатен изглед.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Три бои од кои можете да изберете