Redmi 9A – overview

Redmi 9A

6.53″ екран | 5000mAh батерија

6.53″ HD+
DotDrop екран

5000mAh (typ)
батерија

MediaTek Helio
G25 процесор

13 MP AI
задна камера

Неверојатен 6.53″ HD+ екран

Големиот екран ви дозвлува да се внесете во виртуелниот свет.

Затемнето плаво светло за удобно гледање.

Со сертификат за заштита со  сино светло, вашите очи нема да бидат заморени дури и да гледате на телефонот со саати.

Масивна 5000mAh батерија

Со можност да трае до 34 дена, оваа батерија има моќ што трае

Долготрајен живот на батерија

Батеријата има циклус на полнење што оди до 1000, што значи дека можете да ја користите секој ден за 2.5 години без никакви покаѓувања на  деградација.

Во споредба со конкуренцијата на пазарот тоа е 25% подолго траење.  

Зголемена моќ на процесирање

Процесорот MediaTek Helio G25 овозможува сигурна перформанса, што осигура дека нема да има кочење.

HyperEngine

Оваа технологија за играње овозможува непрекинато и мазно играње со добра конекција и одлична графика

AI Задна камера

Направете мемориите да траат подолго со 13MP AI камера, зачувајте ги вашите омилени моменти во живописни бои.

Изменете ја реалноста 

Импресионирајте ги вашите пријатели со забавни видеа со Kaleidoscope ефектот