Redmi 9A – characteristics

Карактеристики

MediaTek Helio G25

CPU: 12 nm процесирачка технологија, до 2.0GHz, 8x A53, осум јадрено CPU

GPU: PowerVR8320, до 650MHz

2GB+32GB

RAM: LPDDR4X

ROM: eMMC 5.1

Екран

6.53” HD+ Dot Drop екран

720×1600 HD+

20:9 сооднос на аспект

1500:1 контраст

NTSC 70.8% (typ)

400 nit (typ) осветлување

Подржува Подесување на темература со боја | Стандарден мод | Режим за читање

Батерија

5000mAh (typ)

Подржува 10W полнење

Во кутијата 10W (5V/2A) полнач

Micro USB порта за полнење

Камера

13 MP Задна камера

Ауто фокус

HDR

AI портрет режим

Препознавање на лице

AI разубавување 5.0

AI бришење на позадина

Блиц

Kaleidoscope ефекти

Видео

1080p, 30fps, 60fps

720p, 30fps

Предна камера

5MP предна камера

1.12μm големи пиксели

HDR

Блиц од екран

Одбројувач за сликање

Мрежа и поврзување

2 + 1 дизајн за слотови за картички

Подржува двојна сим картици од различни провајдери и  од двете може да пристапи на 4G мрежа истовремено.

Подржува 4G/3G/2G

Подржува двојан SIM VoLTE HD јавување

Мрежа

GSM B2/3/5/8

WCDMA B1/2/4/5/8

LTE-FDD B1/2/3/4/5/7/8/20/28

LTE-TDD B38/40/41(2535-2655MHz)

Безжична мрежа

Подржува протоколи: 802.11 b/g/n

Подржува 2.4G WiFi / WiFi Direct / WiFi Display

Подржува Bluetooth 5.0

Подржува FM радио

Димензии

Висина: 164.9mm

Ширина: 77.07mm

Дебелина: 9.0mm