Redmi Note 12 over

AMOLED дисплеј од 120 Hz | Брзо полнење од 33 W

6,67'' AMOLED дисплеј

Сите модели на Redmi Note 12 имаат импресивен и привлечен OLED дисплеј. Гледајте како вашите омилени содржини оживуваат со совршена црна боја и репродукција на живописни бои.

2400*1800

FHD+

1200nits

Врвна осветленост

DCI-P3

Широк опсег на бои

Netflix HD

Сертификати

4,500,000:1

Сооднос на контраст

120Hz висока стапка на освежување
Непречено и беспрекорно визуелно искуство

Поддржува 3 стапки на освежување (60Hz/90Hz/120Hz) за полесно визуелно искуство и ниска потрошувачка на енергија. Уживајте во непобедливо непречено искуство со висока стапка на освежување до 120 Hz, без разлика дали работите длабоко во сесија за игри или прелистувате социјални медиуми.
SGS Seamless Pro

Уживајте во внимателен дизајн кој ги зема предвид вашите очи, со вградена заштита.

4096 нивоа на прилагодување на осветленоста овозможуваат затемнувањето на екранот да биде непречено и суптилно. Кога амбиенталното осветлување ненадејно се менува, осветленоста на екранот се прилагодува нежно без отсјај.

Режим на читање

SGS Екран за нега на очите

6nm Snapdragon® 685
Однесување на перформансите на следното ниво

Изграден на процес од 6nm на ниво на предводник, Redmi Note 12 обезбедува мазни и засилени перформанси со моќниот 6nm Snapdragon® 685 од Qualcomm.

Брзо складирање и
Комбинација на RAM меморија

Комбинацијата на LPDDR4X RAM и UFS 2.2 ROM му овозможува на вашиот уред лесно да извршува повеќе задачи.

До 8 GB

RAM

До 128 GB

ROM

Брзо полнење од 33 W

Овозможено со Mi-FC и MMT технологијата, брзо полнење со брзо полнење од 33 W.

Батерија со висок капацитет од 5000 mAh

Смартфонот има супер долго траење на батеријата до 1,35 дена, што служи како дневен возач без проблем.

31 часа

на повикување

9 часа

на играње

21 часа

на репродукција на видео

Тројна камера од 50 MP што ги снима вашите најдобри моменти

Снимајте го светот од секој агол со троен систем на камера со главен објектив со висока резолуција, ултра широк објектив и посветен макро објектив.

50 MP

Главна камера

8 MP

Ултра широка камера

2 MP

Макро камера

Главна камера од 50 MP Ултра јасен пејзаж

Снимајте го секој детал од пејзажот: ден или ноќ

Ултра широка камера

Изгледа кул од кој било агол

Макро камера

Истражете го микроскопскиот свет

Режим на портрет

Природен ефект на боке

Селфи камера

Бидете вашето единствено јас

Трендовски бои со дизајн на рамна рамка

Елегантен, лесен и удобен за држење. Три неверојатни бои за избор.

Повеќе корисни карактеристики

3,5 мм приклучок за слушалки

IR Blaster​

Страничен сензор за отпечатоци

IP53

Белешки : *Сликите и видеата на оваа страница се само за илустрација и можеби не се точен приказ на производот. Вистинскиот интерфејс може да се разликува. *Пристапноста до некои одредени функции може да варира во различни региони. Прикажаните слики и карактеристики на производот се само за референца, сликите прикажани на екранот се симулирани и само за демонстративни цели. Ве молиме земете ги вистинските производи како стандард. *Податоците поврзани со батеријата и полнењето се добиени од внатрешни лаборатории. Вистинските резултати може да се разликуваат според разликите во верзиите на софтверот, околината и условите за користење и може да не го одразуваат вистинскиот производ. *Сите споредби направени на оваа страница со типични телефони се однесуваат на типични телефони Redmi; Освен ако не е поинаку назначено на оваа страница на производот, сите податоци доаѓаат од лабораториите на Xiaomi, параметрите за дизајн и технологија и податоци обезбедени од продавачите. Податоците за тестирање може малку да се разликуваат помеѓу различните тест верзии и околините за тестирање. Сите бројки прикажани на оваа страница на производот се само за референца и може да не го одразуваат вистинскиот производ. *Уредот со IP53 е тестиран да биде отпорен на прскање и прашина во присуство на специфични лабораториски услови со класификација IP53 заштита од навлегување врз основа на IEC 60529:1989+A1:1999+A2:2013 Ве молиме имајте предвид дека условите за тестирање на водоотпорност се однесуваат само на специфични услови тестирани во лабораториска средина, кои не одговараат на нормалните услови за употреба од страна на потрошувачите. Ви препорачуваме да не го тестирате сами. Не се препорачува за употреба на плажа или базен. Заштитата од навлегување може да се влоши од секојдневно абење, физичко оштетување и/или расклопување потребно во случај на поправка. Избегнувајте полнење на производот, ракување со физичките копчиња или отстранување на фиоката за SIM кога производот е изложен на влага. Ве молиме внимателно погледнете го упатството за употреба за други безбедносни упатства. Гаранцијата нема да ги покрие течните оштетувања предизвикани во средини надвор од тестот IP53.