Redmi Note 9 – overview

Легендата продолжува

Redmi Note 9

48MP четири камери Hotshot

Моќен процесор

Нов процесор за играње
игри Helio G85

Батерија со висок капацитет

5020mah батерија
18w брзо полнење

Засилен систем за сликање

48MP AI четири камери,
13MP предна камера

Нов дизајн 

6.53 ”FHD + DotDisplay,
NFC подржано
(достапноста зависи од продавницата)

Легендата продолжува

Смелиот серијал на Redmi Note носи првокласно искуство, продолжувајќи го наследството на своите претходници

ЦЕЛОСНА НАДГРАДБА

Нов процесор, моќна перформаса

Redmi Note 9 е опремен со осум јадрен процесор за висока перформанса со 2.0GHz,
GPU фрекфенција до 1000MHz, за да можете да играте без прекин

*споредено со Redmi Note 8

32%

Појака перформансата на GPU 

22%

Појака перформанса на CPU

Масивна батерија, моќ што трае подолго

Со надградената 5020mAh (typ) батерија, можете подолго да уживате во моќ што трае
Исто имате 18W брзо полнење, можете да ја напоните батеријата за многу брзо
*Подржува 9W жичано обратно полнење

Одлична перформанса на камерите

Неверојатен систем за слики, за повеќе од само изоштрување

Со главната камера која има 48MP и со камерата за широк агол и камерата за длабочина и macro камерата секогаш
ќе имае неверојатни резулати бе разлика на што сликате или каков агол

Супер чиста главна камера за да ги зачувате спомените

Главната камера има 48MP и ултра висока резолуција

Неверојатна јасност и панорамски поглед

8MP камера со ултра широк агол со 118° степени за погле за да имате пширока слика